UBER bude využívať autonómne VOLVO

Peter Šatka 0

Spoločnosť Volvo Cars podpísala rámcovú dohodu so spoločnosťou Uber, ktorá ponúka služby spoločného využívania jazdy.

Na základe tejto dohody Volvo predá spoločnosti Uber v rokoch 2019 až 2021 desaťtisíce základných vozidiel kompatibilných s technológiou autonómneho riadenia.

Základné vozidlá sú vyvinuté na plne modulárnej architektúre SPA spoločnosti Volvo Cars. Platforma SPA je jednou z najvyspelejších architektúr vozidiel na svete a v súčasnosti ju spoločnosť Volvo Cars používa na svojich najnovších špičkových modelových radoch série 90, ako aj na novom SUV strednej triedy XC60.

Nevýhradná dohoda znamená posilnenie strategického partnerstva medzi spoločnosťami Volvo Cars a Uber, ktoré obaja partneri oznámili v auguste 2016, a zároveň predstavuje novú kapitolu v zbližovaní výrobcov automobilov a technologických spoločností pôsobiacich v Silicon Valley.

„Do automobilového priemyslu prenikajú moderné technológie a spoločnosť Volvo Cars sa rozhodla byť aktívnou súčasťou tohto trendu,“ uviedol Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ automobilky.

„Naším cieľom je byť hlavným celosvetovým dodávateľom pre služby, ktoré poskytujú spoločné využívanie jazdy na autonómnych vozidlách. Dnešná dohoda so spoločnosťou Uber je ukážkovým príkladom tohto strategického smerovania.“

Inžinieri spoločnosti Volvo Cars úzko spolupracovali s inžiniermi spoločnosti Uber na vývoji exkluzívnych SUV XC90, ktoré sa budú dodávať službe Uber. Základné vozidlá obsahujú všetky potrebné bezpečnostné, redundantné a základné technológie autonómneho riadenia, ktoré požaduje spoločnosť Uber, aby do nich mohla pridať vlastnú technológiu samostatného riadenia.

„Sme nadšení z toho, že sme rozšírili partnerstvo so spoločnosťou Volvo,“ uviedol Jeff Miller, riaditeľ Auto Alliances v spoločnosti Uber. „Táto nová dohoda nás uvádza na cestu smerom k sériovej výrobe samojazdiacich vozidiel vo veľkom rozsahu.“

Okrem toho, že spoločnosť Volvo poskytne službe Uber základné vozidlá, ktoré sú kompatibilné s technológiou samostatného riadenia, využije to isté základné vozidlo aj na vývoj vlastnej nezávislej stratégie autonómnych vozidiel, ktorá by mala vyvrcholiť uvedením jej prvého plne autonómneho vozidla na trh v roku 2021.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár