ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Auto novinkyAuto novinky

Toyota predáva priateľa s umelou inteligenciou - Kirobo Mini

 ts   27.11.2017   0

Milý malý robot Kirobo Mini predávajú vo všetkých salónoch Toyoty v Japonsku. Niekoľkocentimetrový  priateľ s umelou inteligenciou a schopnosťou konverzovať je menšou verziou Kiroba – prvého robota, ktorý viedol spoločenský rozhovor s človekom v kozme.

 

Kirobo Mini sa už od prvého spustenia učí od svojho majiteľa, všíma si okolie a zapamätá si spoločne strávené chvíle. Vďaka tomu sú rozhovory s ním s pribúdajúcimi dňami čoraz zaujímavejšie.

Kirobo si pamätá

Kirobo otáča hlavu na stranu, odkiaľ prichádza hlas a počas rozhovoru pohybuje hlavou i rukami  charakteristickým spôsobom pre japonskú kultúru. Pamätá si spoločné skúsenosti a je schopný vtipkovať.

Robot môže byť vzdialene pripojený k multimediálnemu systému a navigácii niektorých modelov Toyoty a k systému inteligentnej domácnosti spoločnosti Toyota. V rozhovore potom používa informácie, ktoré získal takýmto spôsobom. Malého Kiroba Mini si majiteľ môže vziať všade so sebou, keď sedí, meria iba 10 centimetrov.

Zatiaľ len v Japonsku

Od mája 2017 bol Kirobo v predpredaji dostupný v Tokiu a prefektúre Aichi, kde sa nachádza hlavné sídlo spoločnosti Toyota.  Teraz odštartoval aj predaj vo všetkých salónoch značky v Japonsku. Cena robota je 39 800 jenov (302 €) a špeciálny obal s kresielkom 48  €.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised