Toyota predáva priateľa s umelou inteligenciou – Kirobo Mini

ts 0

Milý malý robot Kirobo Mini predávajú vo všetkých salónoch Toyoty v Japonsku. Niekoľkocentimetrový  priateľ s umelou inteligenciou a schopnosťou konverzovať je menšou verziou Kiroba – prvého robota, ktorý viedol spoločenský rozhovor s človekom v kozme.

Kirobo Mini sa už od prvého spustenia učí od svojho majiteľa, všíma si okolie a zapamätá si spoločne strávené chvíle. Vďaka tomu sú rozhovory s ním s pribúdajúcimi dňami čoraz zaujímavejšie.

Kirobo si pamätá

Kirobo otáča hlavu na stranu, odkiaľ prichádza hlas a počas rozhovoru pohybuje hlavou i rukami  charakteristickým spôsobom pre japonskú kultúru. Pamätá si spoločné skúsenosti a je schopný vtipkovať.

Robot môže byť vzdialene pripojený k multimediálnemu systému a navigácii niektorých modelov Toyoty a k systému inteligentnej domácnosti spoločnosti Toyota. V rozhovore potom používa informácie, ktoré získal takýmto spôsobom. Malého Kiroba Mini si majiteľ môže vziať všade so sebou, keď sedí, meria iba 10 centimetrov.

Zatiaľ len v Japonsku

Od mája 2017 bol Kirobo v predpredaji dostupný v Tokiu a prefektúre Aichi, kde sa nachádza hlavné sídlo spoločnosti Toyota.  Teraz odštartoval aj predaj vo všetkých salónoch značky v Japonsku. Cena robota je 39 800 jenov (302 €) a špeciálny obal s kresielkom 48  €.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár