Terénna ikona Trieda G od septembra inovuje

Iľla Majda 0

Od svojho debutu v roku 1979, kedy sa Trieda G predstavila ako účelný terénny automobil na rozsiahle použitie mimo spevnených ciest, sa zdokonalila na luxusného všeumelca. Neustále modifikácie dizajnu a techniky pripravili legendárne „G“ na budúcnosť a naďalej vzbudzujú záujem vernej komunity fanúšikov na celom svete. Aktuálna modelová ponuka siaha od všestranného automobilu s dieselovým motorom V6 až po špičkový model V12 značky Mercedes AMG.

V novom modeli G 350 d Professional má stuttgartská automobilka v portfóliu opäť terénne vozidlo, ktoré sa svojím puristicky navrhnutým vyhotovením odlišuje od ostatných modelov Triedy G a je ideálnym spoločníkom na náročné výjazdy v teréne a dobrodružné výlety. Rovnako ako všetky ostatné modely Triedy G, aj model G 350 d Professional profituje z robustnej karosérie uloženej na rebrinovom ráme, zo stáleho pohonu všetkých kolies s terénnou redukciou a z troch elektricky zapínateľných, 100-percentných uzávierok diferenciálu.

Mercedes Benz G

Dieselový motor V6 s výkonom 180 kW/245 k

O suverénny pohon sa stará dieselový motor V6 so zdvihovým objemom 2 987 cm3. Zatiaľ čo výkon motora v modeli G 350 d Professional sa v porovnaní s predchádzajúcim modelom G 300 CDI Professional zvýšil o 33 percent na 180 kW (245 k), spotrebu NEFZ sa podarilo znížiť o 15,4 percent na 9,9 litra na 100 kilometrov. To zodpovedá emisii CO2 261 g/km. Automatická prevodovka 7G TRONIC PLUS spája vysoký komfort jazdy a úspornosť zodpovedajúcu dnešnej dobe.

Vizuálne sa model G 350 d Professional prezentuje ako silné terénne vozidlo, ktoré hravo zvládne akúkoľvek výzvu. Jeho puristický dizajn charakterizuje maska chladiča v matnej čiernej farbe a disky z ľahkej zliatiny s 5-lúčovým dizajnom v čiernej farbe. Univerzálne terénne pneumatiky s rozmermi 265/70 R 16 zabezpečujú dokonalú trakciu ešte aj v drsných terénnych podmienkach. Svoj technický základ, G 350 d, prekonáva model Professional mimo spevnených ciest v niekoľkých disciplínach. Napríklad vďaka zmenenému podvozku, ktorému pridávajú k svetlej výške ďalších 10 milimetrov (245 namiesto 235 milimetrov), zvláda neschodný terén teraz ešte lepšie. Aj nájazdový uhol 36 stupňov vpredu a 39 stupňov vzadu (G 350 d: 30/30 stupňov) umožňuje pohyb ešte aj v extrémnych podmienkach.

Vďaka užitočnému zaťaženiu 592 kilogramov je model G 350 d Professional optimálne vystrojený aj na náročné prepravné úlohy. Výborne sa hodí aj ako ťažné vozidlo: hmotnosť prívesu môže byť až 3 200 kilogramov.

Merceds Benz G

Interiér s modernou prístrojovou doskou

V interiéri sa model G 350 d Professional od svojho predchodcu G 300 CDI Professional odlišuje najmä modernou prístrojovou doskou. Predchádzajúci model sa zakladal na účelovom konštrukčnom rade W461, nový technicky stavia na komfortnejšom W463. Profesionálni zákazníci tak profitujú zo všetkých výhod, napríklad z kvalitnej výbavy, vyššieho komfortu a lepšej ergonómie. Multifunkčný volant je sériový rovnako ako výškovo a v pozdĺžnom smere elektricky nastaviteľný stĺpik riadenia a predné sedadlá s čiastočne elektrickým nastavovaním. Využiteľnosť tohto vozidla v praxi je skutočne rozsiahla, čo dokazujú aj podlaha s protišmykovým povrchom a odtokom, vďaka ktorým možno špinu ľahšie vystriekať a dôkladne tak vyčistiť interiér.

Pre zákazníkov, ktorí model G 350 d Professional prednostne využívajú v každodenných drsných terénnych podmienkach, sú k dispozícii mnohé doplnky: 

• Na želanie sa dodáva predný nárazník v oceľovom vyhotovení s predvýbavou na lanový navijak. 

• Terénny balík Professional na želanie zahŕňa ochrannú mrežu proti dopadajúcim kameňom na bixenónové svetlomety vpredu, na želanie aj na smerovky. K tomu sa pridáva tepelnoizolačné, tmavé tónované sklo na zadné bočné okná a zadné sklo. Súčasťou balíka sú aj ložný priestor v drevenom vyhotovení a predvýbava na zariadenie na hlasitý hovor. Strešný nosič batožiny s rebríkom ešte viac zvyšuje výkonnosť modelu G 350 d Professional. 

• Nášľapné dosky na stranách vľavo a vpravo zvyšujú využiteľnosť v praxi a umožňujú pohodlné priväzovanie predmetov na strešnom nosiči batožiny, ktorý je súčasťou terénneho balíka Professional.

• V prípade balíka ochrany pri nakladaní sa všetko točí okolo maximálnej možnej bezpečnosti počas prepravy. Patria sem ochranná sieť, kryt ložného priestoru a pevne namontovaná spojka ťažného zariadenia.

Pre model G 350 d Professional sú k dispozícii dva unilaky a jedenásť príťažlivých metalických lakov. Svoj nezameniteľný štýl dopĺňa táto terénna ikona exkluzívnymi špeciálnymi odtieňmi laku ako púštny piesok alebo čínska modrá, reminiscencia na „Otta“, Triedu G Gunthera Holtorfa, ktorý svojou cestou okolo sveta presvedčivo predviedol výkonnosť Triedy G.

Uvedenie na trh modelu G 350 d Professional bude v septembri 2016. Objednať sa už dá u predajcov Mercedes-Benz.

Aktualizácie techniky infotainmentu, navigácie a komunikácie

V dôsledku početných aktualizácií techniky majú všetky ostatné varianty Triedy G značky Mercedes-Benz odteraz na palube najmodernejšiu techniku aj v otázke konektivity. Výbava známa už z množstva iných modelov značky Mercedes-Benz posúva komfort pre cestujúcich na novú úroveň. Súčasťou najnovšej generácie telematiky sú napríklad:

• COMAND Online vrátane farebného displeja s vysokým rozlíšením s uhlopriečkou 20,3 cm (8 palcov) a prístupového bodu WLAN

• Systém núdzového volania Mercedes-Benz (k dispozícii v 20 európskych krajinách, ako aj v USA, Kanade a Číne)

• Aktuálne informácie o premávke pre aktuálne a presné dopravné informácie

• Integrácia smartfónu pozostávajúca z rozhrania Apple CarPlayTM a platformy Android Auto

• Autotelefónia v lakťovej opierke na telefóniu a pripojiteľnosť na internet so samostatnou čítačkou kariet SIM 

• Balík univerzálnej telefónie v lakťovej opierke s univerzálnym rozhraním, rozšírenou funkciou telefónu, funkciou nabíjania a vonkajšou anténou na optimálny príjem

• Súprava káblov pre multimediálne rozhranie s univerzálnym rozhraním v stredovej konzole pozostávajúca z rozhrania Micro-USB, doku pre iPod® a kábla Lightning pre iPod®

Novinkou pre model G 500 a modely AMG je na želanie dostupný ozdobný prvok, drevo topoľ antracitové, ktorý si zákazník môže zvoliť bez príplatku. Exteriér terénnej legendy možno ešte viac umocniť diskami z ľahkej zliatiny, matný čierny lak, s 5-lúčovým dizajnom, s pneumatikami 265/70 R 16 a na želanie so strešným nosičom batožiny.

Uvádzanie prepracovaných modelov Triedy G na trh sa začne v septembri 2016.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár