Svet podľa predstáv detí pomohol FIATu zvíťaziť

barbora 0

Spoločnosť Fiat získala “Cenu za kreativitu 2010”

na 80. ročníku Autosalónu v Ženeve. Fiat ju obdržal za originálny design a inovatívny koncept svojho stánku. Prestížne ocenenie už sedem rokov udeľuje “Club de publicité et communication de Genève”. Zmyslom udeľovania tejto ceny je nielen zamerať pozornosť na kvalitu a praktickosť stánkov, ale samozrejme tiež upútať pozornosť publika. Hlavným kritériom pri výbere víťaza je vždy originalita samotného stánku.

Porota vybrala stánok spoločnosti Fiat preto, že “vytvoril netradičné miesto, ktoré nepodlieha klasickým a konvečným pravidlám. Stánok vítal návštevníkov do farebného a hravého sveta, ktorý evokuje detstvo”.

Výstavné priestory značky Fiat sa niesli v duchu „Svet podľa mojich predstáv“, a to konkrétne podľa predstáv detí. Koniec koncov značka s veľkými plánmi do budúcnosti by mala počúvať práve deti, ktoré budú mať raz svet vo svojich rukách. Stánok spoločnosti Fiat bol teda vymyslený priamo malými návrhármi, ktorí pustili uzdu svojej fantázii a predstavili svoju víziu budúcnosti. Vzniklo tak pozitívne naladené, veselé prostredie, kde domčeky stáli na oblakoch a návštevníkov vítala pestrofarebná dúha.

V stánku dominoval konfigurátor modelu Fiat 500, ktorý perfektne dotváral náladu na výstavnej ploche.

Deťmi vysnívané domy a mraky v meste predstavovali metaforu pre najnovší vývoj vo svete automobilov, a to predovšetkým modelov, ktoré sú o krok napred v oblasti trvalo udržateľnej mobility. Stánku tiež kraľovalo technické veľdielo z dielne Fiat Powertrain Technologies, dvojvalcový motor 85 HP TWIN-AIR, ktorý bol stvárnený ako strom so striebornými optickými vláknami.

FIATky boli v roku 2009 najekologickejšie

Spojenie s trvalo udržateľnou mobilitou nebolo vôbec náhodné. Spoločnosť Fiat sa vždy venovala problematike ochrany životného prostredia. Dôkazom tohto záujmu sú okrem iného najnižšie emisie CO2 (iba 128.8 g/km) u predaných modelov Fiat za rok 2009. K tomuto výsledku výrazne prispel tiež významný nárast predaja vozidiel poháňaných na metán. Tento pohon v súčasnosti patrí medzi najekologickejšie a najekonomickejšie dostupné palivá.

Ekologické prvenstvo spoločnosti Fiat je výsledkom dlhodobej stratégie, ktorú podopierajú dva hlavné piliere:

  • široký výber najvyspelejších technologických riešení zameraných na znižovanie spotreby a emisií – napríklad motory Twin-Air, MultiAir, Multijet alebo Stop&Start systém.
  • úsilie spoločnosti Fiat zapojiť svojich klientov, aby si aj oni uvedomili vlastnú zodpovednosť za stav životného prostredia. Preto bol vyvinutý systém eco:Drive, inovatívny software, ktorý pomocou USB vstupu systému Blue&Me zaznamenáva na USB flash disk štýl jazdy. Po vyhodnotení dát vie potom eco:Drive vodičovi poradiť, ako jazdiť efektívnejšie.

Zdroj: tlačová správa FIAT SR

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 4,70 z 5)
Loading...

Pridaj komentár