Špecialisti SuperDRIVE školili finalistov súťaže Peugeot Eco Cup

SuperDRIVE 0

Mnohí ste zaregistrovali rozsiahlu aktivitu značky Peugeot známu ako Eco Cup.

Ide o súťaž posádok zložených z vodičov širokej verejnosti z až 18 krajín EÚ. Ich úlohou je 3 dni pred autosalónom v Ženeve zvládnuť presne 1 000 km trasu z Paríža do Annency s čo najnižšou spotrebou, samozrejme, na autách Peugeot. Každú krajinu reprezentujú 4 dvojčlenné posádky na typoch 207, 308, 3008 a 5008 s motormi HDI. Keďže konkurencia bude zdatná a tlak na jazdcov v snahe o čo najlepší výsledok bude naozaj veľký, Peugeot Slovakia sa rozhodol nenechať nič na náhodu. S úlohou poučiť a vyškoliť finalistov súťaže pre čo najlepší výsledok, oslovili zástupcovia francúzskej značky špecialistov divízie SuperDRIVE ECO.

Školenie vodičov, v zmysle čo najúspornejšej jazdy, prebehlo počas soboty v hoteli v obci Rusovce. Zúčastnili sa ho všetci finalisti a náhradníci, čo bolo podmienkou postupu do „reprezentačného“ výberu. Ktosi múdry kedysi dávno povedal: „Nie je prax bez teórie, ani teórie bez praxe.“ V tomto duchu sa teoretickej časti programu SuperDRIVE ECO zhostil špecialista na defenzívnu jazdu Peter KRIŠTÍN. S mierou vedomostí adeptov bol veľmi milo prekvapený. Vybraní vodiči, rovnako dámy aj páni, mali naštudované základy úspornej jazdy. Školenie sa preto nieslo v dolaďovaní dôležitých drobností a overenia, či vyvrátenia niektorých motoristických fám, tak aby výsledná jazda bola čo energeticky najefektívnejšia. Školiteľ ocenil aktivitu zúčastnených semifinalistov, vďaka ktorej sa značná časť školenia niesla skôr v duchu odbornej debaty.

Popoludní nasledovala v duchu uvedeného hesla praktická časť. Jazda na rovnakých modeloch Peugeot aké budú použité priamo v súťaži Eco Cup. Skúšobná 40 km trasa s jedným inštruktorom SuperDRIVE na palube každého auta viedla cestami mimo obce i v meste. Z Rusoviec na okruh do Bratislavy, cez Kramáre a späť do Rusoviec. Prakticky všetky posádky zvládli túto trasu vďaka osvojovaniu si zásad z prednášky pod 4 l/100 km. Najnižšiu spotrebu dosiahla posádka najmenšieho auta, Peugeotu 207 s priemerom len 3,4 l/100 km. Zástupcovia Peugeot Slovakia požiadali o verejné zhodnotenie jednotlivcov. Na základe hodnotenia došlo k jednej výmene posádky finalistov s posádkou náhradníkov a opačne.

Víťazom súťaže, ktorej hlavnou cenou je práve víťazné auto sa z pomedzi finalistov 18 krajín naozaj stane posádka, ktorá dosiahne najnižšiu priemernú spotrebu na trase. Finále Peugeot Eco Cup prebehne na autosalóne v Ženeve. Reprezentantom Slovenska želá celý SuperDRIVE tím ľahké nohy a čisté hlavy.

www.superdrive.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár