Slovenskí vodiči sa chcú na cestách stravovať kvalitnejšie

ts 1

Exkluzívny prieskum agentúry NMS Slovakia pre spoločnosť SHELL Slovakia, s.r.o., napríklad odhalil, že slovenským motoristom chýba v ponuke viac zdravého jedla, šalátov a čerstvých džúsov. Spoločnosť Shell na tento trend reaguje novou ponukou čerstvého a chutného občerstvenia deli2go.

Až 82 % slovenských vodičov stravovanie na cestách ako bežnú a neoddeliteľnú súčasť cestovania, a to predovšetkým starší ľudia.

Väčšina vodičov si pri dlhších cestách automobilom nakupuje jedlo počas cesty (72 %), pričom pre takmer polovicu opýtaných (48 %) je najobľúbenejším miestom nákupu čerpacia stanica.

Súčasná ponuka občerstvenia na čerpacích staniciach nie je podľa prieskumu ideálna

Predovšetkým mladší a vzdelanejší vodiči majú v tomto ohľade vyššie nároky. Vodičom v oblasti jedla chýba predovšetkým:

  • kvalitná teplá kuchyňa (33 %)
  • bohatší sortiment (19 %)
  • lepšia kvalita jedla (17 %)

Kvalita surovín, šírka ponuky a čerstvosť boli najdôležitejšími faktormi pri výbere občerstvenia na ceste.

Až trom štvrtinám vodičov (78 %) chýbajú v ponuke čerpacích staníc ľahšie a zdravšie varianty občerstvenia. Približne polovica by v rámci zdravej výživy uvítala viac zeleninových šalátov (56 %), cereálne pečivo (52 %) a čerstvé ovocie (52 %). „Chýba mi zdravá výživa. Ocenila by som napríklad celozrnné a vegetariánske bagety, teda bez šunky a salámu,“ uviedla napríklad jedna z respondentiek.

Od tejto sezóny ponúkame na našich čerpacích staniciach úplne nový sortiment občerstvenia s názvom deli2go. Táto anglická skratka znamená delicates to go, v slovenčine teda kvalitné a chutné jedlo na cestu. deli2go je exkluzívna značka občerstvenia vytvorená špeciálne pre spoločnosť Shell. Nikde inde ju teda nenájdete. deli2go predstavuje široký sortiment čerstvého občerstvenia, ktoré je pripravené z kvalitných surovín a výborne chutí. Z našej ponuky si preto určite vyberie každý,“ povedal Petr Šindler, manažér komunikácie spoločnosti SHELL Slovakia, s.r.o.

Zákazníkom je k dispozícii bohatý sortiment pripravených balených bagiet, sendvičov a wrapov alebo si môžu nechať pripraviť čerstvú bagetu podľa toho, na čo majú práve chuť. Obsluha ich pripraví priamo pred nimi. Pre tých, ktorí uprednostňujú niečo teplé, ponúka Shell panini alebo na Slovensku veľmi obľúbené hot dogy. Čerpacie stanice Shell sa tak stávajú novým miestom, kde si zákazníci môžu vychutnať stále obľúbenejšiu kombináciu kvalitného párku v čerstvom pečive. Pretože deli2go dbá predovšetkým na chuť a kvalitu, môžu si byť zákazníci istí, že párky obsahujú 90 % mäsa.

Vodičom chýba širšia ponuka zdravšieho občerstvenia

Pomerne často tiež spomínali preferenciu čerstvých džúsov v ponuke (49 %). Motoristi preto iste privítajú možnosť kúpiť si ovocie, čerstvý pomarančový džús, jogurtové nápoje v niekoľkých príchutiach alebo lahodné smoothies deli2go.

A pokiaľ sa vodiči ponáhľajú, určite ocenia okrem vynikajúcej chute tiež praktické balenia prispôsobené občerstvovaniu sa na cestách.

Hodnotenie redakcie

Mali sme možnosť týždeň testovať nové produkty deli2go, ktoré by mali byť zdravšou a kvalitnejšou alternatívou k bežnej ponuke občerstvenia na čerpacích staniciach. Ako nám chutili?

Sendviče, bagety a wrapy boli pripravené z kvalitných surovín – namiesto kila majonézy a 2 plátkov šunky sme ochutnali napríklad kuracie mäsko na prírodno s riadnou porciou čerstvej zeleniny alebo mozzarellu s bruscettou. Najchutnejšia bola celozrnná bageta so syrom, vajíčkom a čerstvými bylinkami.

Výborné boli koláčiky – od muffinov po brownies, najväčšou mňamkou bol kokosový koláčik s malinami.

Na čerpacích staniciach Shell dostanete kúpiť aj ovocie, nakrájané a zabalené – tu nám trochu prekážal konzervant, ktorý síce jabĺčka udržal pekné na pohľad a „čerstvé“,  ale bolo zvláštne, že ani do druhého dňa na tanieri nezmenili konzistenciu. Radšej si teda na cestu nakrájam ovocie doma – najmä ak ho budú jesť detičky.

Z nápojov nás najviac zaujala čerstvo odšťavená pomarančová šťava a smoothies – jogurtový nápoj s ovocím a ovsenými vločkami.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. ja mam rada to ovocie nakrajane a ciste v sacku, ako maju v Mc Donald, maju to aj na Shelke, to strcim vzdy detom v aute do ruk pocas cesty. to sa mi paci.

Pridaj komentár