Škoda Superb a Yeti vo verzii GreenLine

TS ŠKODA AUTO 0

Škoda Auto predstaví na parížskom medzinárodnom autosalóne kompletné portfólio ekologicky zameraných vozidiel GreenLine druhej generácie.

Kompaktné SUV Yeti a Superb Combi predstavujú so zavedením úspornej techniky hneď dve svetové premiéry. Moderné motory novej technológie ponúka Škoda Auto v rámci snahy o minimalizáciu dopadu automobilového priemyslu na životné prostredie. Už teraz sú vodičom k dispozícii pri všetkých modelových radoch. Ponúkajú nielen Simply Clever riešenia ako sú štart – stop systém alebo rekuperácia brzdnej energie, ale predovšetkým najmodernejšie technológie pre ekologickú a úspornú prevádzku vozidla.

 

Špičkovú technológiu zameranú na maximálne úspornú a ekologickú prevádzku predstavujú motory 1,6 TDI CR 77 kW (modely Octavia, Yeti a Superb) a 1,2 TDI CR 55 kW (modely Fabia a Roomster). Tie sú, ako všetky ostatné vznetové motory v ponuke Škoda Auto, vybavené filtrom pevných častíc. Obe pohonné jednotky ponúkajú mäkký tichý chod a dynamické jazdné vlastnosti. Vďaka preplňovaniu turbodúchadlom a priamemu vstrekovaniu paliva sú agregáty hospodárne a pružné. Harmonický priebeh krivky točivého momentu umožňuje športovú, ale aj komfortnú jazdu. Maximálny točivý moment 250 Nm je k dispozícii od 1.500 min-1 do 2.500 min-1 pri agregáte 1,6 TDI CR. Pri motore 1,2 TDI CR dosahuje točivý moment maximum 180 Nm pri 2000 min-1.

Konštrukčné vylepšenia verzie GreenLine druhej generácie vedú k citeľným úsporám pohonných hmôt a k podstatnému zníženiu emisií CO2. Fabia GreenLine a Fabia Combi GreenLine majú kombinovanú spotrebu len 3,4 litra nafty na 100 kilometrov, pri emisiách CO2 vo výške 89 g/km. Kompaktný MPV Roomster so spotrebou 4,2 litra na 100 kilometrov drží rekord vo svojej triede. Emisie CO2 tvoria 109 g/km, čo sú v tejto kategórii špičkové parametre.

Škoda Octavia v prevedení GreenLine je dodávaná ako liftback a combi verzia. Limuzína má kombinovanú spotrebu 3,8 litra na 100 kilometrov, pri emisiách CO2 99 g/km. Predĺžená verzia obľúbeného modelu prejde 100 km so 4,2 l a s emisiami 109 g CO2/km. Octavia GreenLine tak patrí k najekologickejším vozidlám vo svojom segmente.

Modelom Yeti Škoda Auto dokazuje, že aj vozidlá kategórie SUV môžu ponúknuť skutočne ekonomickú a ekologickú prevádzku. Aj napriek väčšej čelnej ploche dosahuje verzia GreenLine kombinovanú spotrebu iba 4,6 litra na 100 kilometrov (119 g/km CO2). Napriek týmto nízkym hodnotám zostáva Yeti GreenLine veľmi agilným vozidlom. Z 0 na 100 km/h akceleruje za 12,1 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 176 km/h.

GreenLine verzie sú v ponuke taktiež pre ďalšie špičkové modely Škoda Auto, a to Superb a teraz už aj Superb Combi. Oba varianty vykazujú kombinovanú spotrebu len 4,4 litra paliva na 100 kilometrov, pričom emisie CO2 tvoria 114 g/km.

Škoda Auto vytvorila s modelmi GreenLine vysoko modernú ponuku automobilov s mimoriadne nízkou spotrebou, a to aj v triedach, pri ktorých sa doposiaľ vo väčšej miere neprihliadalo na spotrebu. V súčasnosti je k dispozícii osem rôznych verzií s minimálne jedným vozidlom v každom modelovom rade.

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár