Sedem nových modelov Opel v roku 2017

redakcia 0

Sedem premiér: Modelová ofenzíva od elektromobilu Ampera-e po vlajkovú loď Insignia

Opel nabral nový dych a v roku 2017 prichádza so siedmymi novinkami. Pripravuje aj nový Crossover, ktorého cieľovou skupinou majú byť mestskí ľudia, ktorí chcú žiť vidieckym životom a „potrebujú veľa miesta pre svoje deti a na nákupy v bio supermarkete“.

Foto: Opel

V budúcom roku Opel prinesie novinky vo všetkých kategóriách vozidiel. je názov modelovej ofenzívy so siedmimi premiérami v roku 2017.

Nikdy v jeho dlhej histórii  – automobilovej výroby od roku 1899! – Opel ešte nemal toľko nových modelov v jednom kalendárnom roku.

“7 v 17” je súčasťou širokej modelovej ofenzívy s 29 novými modelmi v období rokov 2016 až 2020. Počas tohto obdobia bude úplne obnovená pozícia aj portfólio značky.

Foto: Opel

„S týmito siedmimi novými modelmi pre rok 2017 sa Opel stane úplne odlišnou značkou,” povedal Dr. Karl-Thomas Neumann, predseda predstavenstva Opel Group.

„Demokratizujeme elektromobilitu modelom Ampera-e. Druhá generácia modelu Insignia ukazuje novú eleganciu, ľahkosť a atletickosť. A s úplne novými modelmi crossover v segmentoch B a C rozširujeme naše portfólio v dôležitej oblasti, ktorá dá významný dodatočný impulz nášmu rastu.“

Modelová ofenzíva “7 v 17” v siedmich krokoch

1. Šampión v dojazde

Model Ampera-e, predstavený na parížskom autosalóne, od jari 2017 prinesie revolúciu do elektromobility. S elektrickým dojazdom vyše 500 km (podľa aktuálnej európskej metodiky NEDC) Ampera-e dominuje vo svojej triede.

Okrem toho Ampera-e so svojim elektromotorom s výkonom 150 kW (204 k) poskytuje jazdnú dynamiku športového automobilu a priestrannosť päťdverového hatchbacku kompaktnej triedy.

2. Nová vlajková loď

Úplne nový Opel Insignia Grand Sport, päťdverový liftback so siluetou pripomínajúcou kupé, športovými jazdnými vlastnosťami a pohonom všetkých kolies na špičke triedy bude mať debut na ženevskom autosalóne.

Rovnako ako jeho predchodca, z ktorého sa predalo vyše 900 000 exemplárov, sa aj Insignia novej generácie bude vyrábať v Rüsselsheime.

3. Veľké športové kombi

Rovnako ako Insignia Grand Sport aj nový Opel Insignia Sports Tourer zdieľa filozofiu dizajnu s vizionárskou štúdiou Opel Monza Concept z roku 2013.

Športová predná časť s úzkymi reflektormi signalizuje rýdzu dynamiku. V porovnaní s predchodcom vnútorný priestor výrazne vzrástol, predovšetkým v oblasti zadných sedadiel, rovnako ako aj batožinový priestor.

Foto: Opel

4. Univerzálne vozidlo

Opel Insignia Country Tourer bude opäť dobrodružné kombi Sports Tourer s pohonom všetkých kolies a špecifickým vzhľadom off-road. Nový model Country Tourer predstavuje správnu voľbu pre fanúšikov zimných športov, outdoorových športov a všetkých zákazníkov, ktorí oceňujú individuálny vzhľad.

5. Cestovný mikrobus

Budúci rok bude mať premiéru špeciálna dizajnová verzia úspešného modelu Opel Vivaro Combi.

6. Automobil s určitými “X-tra”

Začiatkom roka 2017 sa k najlepšie predávanému SUV segmente B – MOKKA X – pripojí nový model crossover (CUV) – Opel Crossland X. Nový model dodá ďalší impulz v duchu trendu smerujúceho k športovým a súčasne priestranným CUV.

7. Nové CUV v segmente C

Opel rozšíri svoju ponuku v kompaktnej triede zvlášť športovo ladeným crossoverom, ktorý sa pripojí k modelom Astra a Zafira.

Foto: Opel Mokka X

Emocionálnejší crossover?

S modelom MOKKA X už Opel ponúka subkompaktné SUV, z ktorého predchodcu sa doteraz predalo vyše 600 000 exemplárov v rámci Európy. Od začiatku roka 2017 Opel k bestselleru MOKKA X pridá nový model kategórie crossover (CUV) – model Opel Crossland X.

Nové CUV, ktoré dostalo meno Grandland X pokračuje v trende, smerujúcom k športovým a priestranným crossoverom. Meno, ktoré je nové, odlišné a vzrušujúce, zodpovedá charakteru automobilu.

„Zákazníci v segmente B chcú aj emocionálnejšie automobily,“ povedala Tina Müller, členka predstavenstva Opel pre marketing.

„My vychádzame v ústrety týmto želaniam novým modelom Crossland X, a prinášame automobil s vzrušujúcim dizajnom a benefitmi SUV pre mestský životný štýl – agilný v meste a suverénny pri jazdách na dlhé vzdialenosti. Je to automobil pre ľudí, ktorí chcú žiť v meste vidieckym životom, ktorí si pestujú paradajky a bylinky v strešných záhradách a potrebujú veľa miesta pre svoje deti a na nákupy v bio supermarkete.“

Od roku 2010 sa predaj modelov SUV a CUV späťnásobil. Opel Crossland X prinesie nový impulz do tohto segmentu trhu a ďalší potenciál rastu pre značku Opel.

S novým CUV Opel v roku 2017 štartuje ofenzívu crossoverov a pridáva ďalšiu kategóriu do existujúceho portfólia produktov, ktoré siaha od modelu ADAM po model Zafira.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár