Nový Seat Alhambra dorazí do Európy na jeseň

jarka 0

Rozmery a batožinový priestor

Nová Alhambra narástla oproti svojmu predchodcovi zo 4,74 m na 4,85 metra. S rozmerom 1,90 metra je o deväť centimetrov širšia. Cestujúci získajú vďaka tomu väčší priestor pre nohy, a to aj na sedadlách v treťom rade. Samostatné sedadlá poskytnú viac pohodlia aj v prípade, že v druhom rade umiestnite dve detské autosedačky.

Aj s piatimi osobami vo vozidle ponúka batožinový priestor objem 885 litrov. Ak sklopíte aj druhý rad sedadiel, dosiahnete objem batožinového priestoru 2 297 litrov, čo nie je vôbec na zahodenie, hlavne pri malých deťoch, kedy so sebou vozíte množstvo potrebných vecí aj na kratšie vzdialenosti.

Nový koncept sklápania sedadiel

O väčšie pohodlie sa postará nový koncept sklápania sedadiel. Vďaka funkcii „Easy-Fold“ zmiznú sedadlá druhého a tretieho radu niekoľkými hmatmi v podlahe a vytvorí sa veľký priestor s rovnou ložnou plochou v rovine s nakladacou hranou. Pri nakladaní nákupov to ocenia hlavne dámy. Nová Alhambra ponúka tri možnosti usporiadania sedadiel: 2:3; 2:2:2 a 2:3:2.

Posuvné bočné dvere

Nové sú aj posuvné bočné dvere. Na želanie aj s elektrickým ovládaním. Tento dizajnový prvok je neoceniteľný hlavne v meste. Keďže sa dvere posúvajú popri karosérii, ušetria miesto a vy už viac nemusíte hľadať široký priestor na zaparkovanie svojho auta. Okrem toho umožňujú pasažierom na sedadlách v druhom a treťom rade ľahšie a pohodlnejšie nastupovanie a vystupovanie.

Technika a bezpečnosť

Sedem airbagov, ABS, ESP a elektrická detská poistka pre posuvné bočné dvere majú byť štandardom. Za príplatok si môžete obstarať bi-xenónové svetlomety, cúvaciu kameru, veľké panoramatické výklopné a posuvné strešné okno, parkovacieho asistenta, prevodovku DSG a mnoho iných systémov.
Systém štart-stop a rekuperácia energie uvoľnenej pri brzdení zníži nielen Vašu spotrebu, ale aj emisie už v štandardenej výbave. 

Štyri motory

V ponuke motorov sa objavia štyri agregáty, dva benzínové TSI s výkonom 150 a 200 koní a dva naftové s výkonom 140 a 170 koní. Sériovo sa bude Alhambra dodávať so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, no objednať si môžete aj 7-stupňovú prevodovku s dvojitou spojkou DSG.

V Európe by sa Seat Alhambra mal objaviť na jeseň tohto roku.

Zdroj:
www.autobil.de
www.auto-motor-und-sport.de

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár