Rodičia, šoférujte zodpovedne! Deti vás sledujú a robia si poznámky…

Marián Čabák 0

Táto téma by ani nepotrebovala prieskum, aby bolo zrejmé, že je to tak. Ostatné desaťročia trávia deti s rodičmi v aute naozaj veľmi veľa času. Cez týždeň pri krátkych jazdách do školy, do krúžku, do obchodu a cez víkend na výlety. Ich čas strávený v aute sa dá rátať na desiatky hodín mesačne.

Okrem toho, že sledujú okolie, pozorne si všímajú vašu techniku jazdy.

Nehovoriac o vašich gestách, nadávkach, agresivite a podráždenosti. Všetko to ich formuje a bude mať rozhodujúci vplyv na ich neskoršie správanie za volantom. Keď sa vám pred oči dostal tento článok a patríte do skupiny tých rodičov, ktorých deti sa ešte vozia v aute pravidelne s vami, skúste sa aspoň na moment zamyslieť, aký príklad svojim ratolestiam predkladáte.

Skúste sa zamyslieť nad tým, či prejdete na červenú, či použijete smerovku, či telefonujete za volantom bez zastavenia a bez handsfree sady, posielate smsky… Polícia vás za každý tento priestupok iste nechytí, no deti si to všimnú. Darmo potom budete na decká s čerstvým vodičákom zlí z miesta spolujazdca, keď im celé roky ponúkate zlý príklad.

Nejedná sa len o zlozvyky, ktoré za volantom máte.

To je jeden súbor negatívnych príkladov. Písanie sms za volantom nemusí byť vaša pravidelná činnosť. Urobte to len raz, keď vás vidia a v tom momente ste im dali generálne povolenie robiť to isté. Potom bude ťažké, až nemožné nakázať im, aby to nerobili!

 

Marian ČABÁK

inštruktor

Škola šmyku Superdrive

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár