Renault predstavil vynovený Espace

TS Renault 0
Foto: RENAULT

Nový Renault Espace je jedným z najúspešnejších MPV, ktoré všetkým cestujúcim poskytuje rovnaký komfort nezávisle od toho, kde sedia.

 

 

 

Jedinečné vlastnosti

Renault Espace aj po 26-ročnej kariére, štyroch generáciách a vyše 1,2 milióna predaných kusoch zostáva jedinečným predstaviteľom svojej triedy. To vysvetľuje aj jeho úspešný predaj v Európe v roku 2009, keď si na celkovom európskom trhu vydobyl jednopercentný podiel a vo Francúzsku vo svojom segmente najväčší 36-percentný podiel.

Kvalitný dizajn naďalej slúži ako meradlo a mnohé z jeho vlastností sú do dnešných dní neprekonané:

  • unikátny výhľad vďaka panoramatickému čelnému sklu a stĺpikom širokým iba 65 mm. Konštruktéri však tento rozmer nevybrali náhodne. Keďže ide o priemernú vzdialenosť očí dospelého človeka, binokulárne videnie stĺpiky skrátka ignoruje.
  • Výnimočnú svetlosť v kabíne zabezpečuje panoramatické strešné okno s celkovým povrchom 2,46 m2 (pri pevnom aj posuvnom type).
  • Komfortný posed pre cestujúcich v druhom aj treťom rade sedadiel. Tretí rad sedadiel v modeli Renault Espace teda neznamená cestovanie v ekonomickej triede, všetci majú rovnaké sedadlá, vrátane integrovaných bezpečnostných pásov, presné nastavovanie a naklonené operadlo.
  • Takmer neobmedzená variabilita vďaka 10 hliníkovým lištám na podlahe, ktoré umožňujú upraviť interiér a teda prepravnú kapacitu podľa počtu cestujúcich a batožiny.

Modelový ročník Espace 2011 sa ponesie v znamení štedro vybavenej verzie Celsium, ktorá prichádza so sedadlami s vylepšeným bočným vedením, exkluzívnou teflónovou ochranou čalúnenia a novými doplnkami v lesklej čiernej farbe. Cestovanie vo vozidlách Renault Espace sa naďalej ponesie v znamení výnimočného komfortu a bezpečnosti priestrannej kabíny.

Exkluzívna príťažlivosť

Dizajn nového radu umiestňuje Espace ako praktické prémiové MPV, ktorého charakter zákazníci oveľa lepšie pochopia. Renault Espace Celsium ponúka vysokú úroveň bezpečnosti a komfortu, ktoré splnia očakávania rodín hľadajúcich päť alebo sedem rovnako pohodlných sedadiel a variabilný interiér. Všetky prvky, ktoré sa podieľali na úspechu modelu Renault Espace, sú k dispozícii v tomto výbavovom stupni, vrátane zabudovanej navigácie Carminat TomTom Live s novými funkciami v reálnom čase. Lesklé a matné čierne doplnky podčiarkujú kvalitu interiéru a čalúnenie pred opotrebovaním ochráni teflón.

Foto: Renault

V exteriéri zaujmú natáčacie bi-xenónové svetlomety s dennými LED svetlami a sedem farebných prevedení karosérie, vrátane novej farby Pearl Blue. Prémiové zaradenie tohto modelu potvrdzujú aj nové 17-palcové disky Eptius a Novadis.

Panoramatické strešné okno s obrovskou presklenou plochou 2,46 m2 – či už v posuvnej alebo pevnej verzii – zabezpečuje celkové presvetlenie kabíny.

V ponuke sú 3 motory spĺňajúce normu Euro 5

Ponuka pohonných jednotiek pre model Renault Espace sa zmenila zavedením európskej legislatívy Euro 5.

K dispozícii je dvojlitrový benzínový motor 170 k (125 kW) v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a dvojlitrový dieselový agregát dCi vo dvoch výkonových verziách: dCi 150 (110 kW) a dCi 175 (127 kW). Posledný spomínaný motor je možné skombinovať so šesťstupňovou manuálnou alebo šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

Emisie CO2 agregátu dCi 150 v kombinovanom cykle sa predovšetkým vďaka obmedzeniu trenia a starostlivo zvoleným prevodovým pomerom podarilo znížiť o 20 g/km zo 190 na 170 g/km.

Verzia s automatickou prevodovkou tiež zaznamenala pokles emisií a teraz sa v kombinovanom cykle môže pochváliť emisiami na úrovni iba 189 g CO2/km.

Tieto motory umožňujú majiteľom modelu Renault Espace ťažiť z komfortu na dlhých cestách a vyššej úspornosti.

Ceny

Nový Espace v akciovej výbave Celsium môžte mať už za 22.490 EUR (pri financovaní cez Renault France, vrátane PZP po celú dobu financovania).

Najlacnejší diesel (2,0 dCi 16V, 150k) je v ponuke za 26.090 EUR. Za model s automatickou prevodovkou (2,0 diesel, 175 k) zaplatíte 28.390 EUR.

Za 7-miestnu verziu si priplatíte 1.800 EUR.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 4,50 z 5)
Loading...

Pridaj komentár