Renault Latitude už v predaji

barbora 0

Nová vlajková loď značky, Renault Latitude, poskytuje ozajstný komfort a funkcie spríjemňujúce cestu pre pasažierov.

Elegantný dizajn modelu Latitude je podčiarknutý vyváženými proporciami, kde predná časť auta vyjadruje silu a pre zadné partie sú vyhradené robustné a dynamické linky.

Jeho štedré dimenzie umožňujú kabíne, aby bola priestranná a pohostinná. Jej zadní pasažieri sa budú zvlášť tešiť z priestoru na kolená (251 mm), ktorý je najlepší v triede.

Renault Latitude je zameraný na zákazníkov, ktorí vedia oceniť kvalitu a komfort v každom zmysle slova a výrazne sa zameriava na pohodlie cestujúcich. Medzi výbavu sa zaraďuje celkom nový, uvoľňujúci, vzduch prečisťujúci ionizér, ako aj masážne sedadlo vodiča so štyrmi rôznymi režimami, či zadná parkovacia kamera.

Vďaka ponuke silných, kultivovaných motorov, ako je nový V6 dCi 240, ako aj zadnej viacprvkovej náprave navrhnutej tak, aby podávala dokonalý kompromis medzi komfortom a jazdnými vlastnosťami, odstráni z dlhých ciest všetku námahu.

Používa technologické riešenia velebené pre ich spoľahlivosť a efektívnosť, aby ponúkal čo najvyššiu bezpečnosť. Sú nimi napríklad ABS, brzdový asistent ESP, adaptívne airbagy, dvojité senzory bočného nárazu, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, systém monitorovania tlaku v pneumatikách a bi-xenónové samonatáčacie predné svetlomety.

Na Slovensku sa jeho predaj začal 18. februára 2011 a cena základného modelu je 19 900 €. V tejto cene kúpite Latitude v najnižšej výbave Expression s benzínovým motorom 2,0 16V 103 kW/140 k. Súčasťou výbavy je aj 8 airbagov, ESP, kontrolka zapnutia pásov na zadných sedadlách, parkovací senzor vzadu a tempomat s obmedzovačom.

 

Take Care od Renaultu

Po tom, čo bol Renault prvou značkou, ktorá vytvorila „eko“ podpis (Renault eco2), sa Renault opäť pustil do inovácie uvedením podpisu odovzdanému čisto pohodliu pasažierov: Take Care.

Latitude je prvým modelom, ktorý ťaží z nového podpisu Take Care vďaka funkciám určeným pohodliu a komfortu cestovania:

 • komplexný, inteligentný systém kontroly kvality vzduchu pozostávajúci z filtra s aktívnym uhlím a peľového filtra a senzoru znečistenia vzduchu, ktoré sú súčasťou trojzónovej klimatizácie, tak ako aj Režim čistenia ionizéra vzduchu (pozri vyššie).
 • funkcie na zabezpečenie pohodlia pasažierov, ako je napríklad Režim relax (pozri vyššie), dvojitý rozprašovač vôní a masážne sedadlo vodiča pre uvoľňujúcu jazdu za každých okolností.

 

Prísne testované pre náročných mototistov

Počas svojho vývoja prešiel Renault Latitude dôkladným záťažovým testovaním v mučivých podmienkach (extrémne teplo, extrémny chlad, zlé cesty, prach, atď.). Bolo použitých viac ako 30 testovacích vozidiel, pričom spolu najazdili takmer 1.1 milióna kilometrov. Jedným z hlavných cieľov bolo ubezpečiť sa, že je Renault Latitude schopný absolvovať takýto typ náročných cestných podmienok, ktoré sa nachádzajú vo väčšine trhov, na ktoré je zameraný.

Ako všetky luxusné vozidlá Renault, Latitude prichádza s trojročnou alebo 150 000km zárukou a 12-ročnou zárukou na neprehrdzavenie karosérie.

 

Ako všetky vozidlá z modelového radu Renaultu, Latitude výrazne ťaží z práce, ktorú vykonal LAB (Laboratórium Analýzy Nehôd, Biomechaniky a Štúdia ľudského správania koncernu PSA Peugeot-Citroën a Renaultu), ako aj z vlastných inžinierskych expertíz, ktoré boli použité na vyvinutie najefektívnejšej odozvy na situácie reálneho sveta, s ktorými sa Latitude môže stretnúť na trhoch, na ktorých sa bude predávať:

 • ABS s elektronickým rozdeľovaním brzdnej sily
 • Asistent núdzového brzdenia a automatická aktivácia výstražných svetiel
 • ESP (Elektronická kontrola stability) s kontrolou nedotáčavosti CSV
 • Tempomat s obmedzovačom rýchlosti
 • Systém monitorovania tlaku v pneumatikách
 • Adaptívne samonatáčacie bi-xenónové svetlomety
 • Adaptívne predné airbagy vodiča a spolujazdca, dvojkomorové bočné hrudníkové airbagy (kombinované s dvojitými senzormi bočného nárazu) a dvoma hlavovými airbagmi
 • Trojbodové bezpečnostné pásy s predpínačmi a obmedzovačmi ťahu pre všetkých pasažierov
 • Kontrolka zapnutia bezpečnostných pásov pre vodiča, spolujazdca, aj na všetkých troch zadných sedadlách
 • Trojbodové úchyty Isofix pre vonkajšie zadné sedadlá

 

Zdroj: TS Renault

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár