Auto novinkyAuto novinky

Renault Espace: rodinné SUV s najväčším úložným priestorom

 Pavlína Pavlíková   29.03.2023   0

Pred 40 rokmi Renault predstavil auto, ktoré dnes možno právom nazvať prvým automobilom pre život. Dnes na trh prichádza jeho hybridná verzia Renault Espace ako 5- a 7-miestne SUV. V čom je nový Espace výnimočný?

 

Model Espace zazrel svetlo sveta v roku 1983 a od vtedy bol často napodobňovaný. Dnes ho mnohí nazývajú ikonou. Dnes Espace kráča s dobou a prináša novú technologickú výbavu a zároveň zostáva najpriestrannejším modelom v rade Renault.

Pri značke Renalut sme zvyknutý, že prináša inovatívne vozidlá, ale

v čom je Renault Espace iný?

To, v čom sa líší od svojho predchodcu je to, že má naozaj pod kontrolou svoju environmentálnu stopu. Vypúšťa až o  o 35 % CO2 na km, konkrétne 104 g. Nakoľko sú vonkajšie rozmery auta menšie a je aj o 215 kg ľahší ako jeho predchodca.

Jeho výbavu tvorí plne hybridné pohonné ústrojenstvo E-Tech, s nízkou spotrebou 4,6 l na 100 km. Dojazd vozidla je až 1 100 km a jeho batérie nepotrebujú nabíjanie.

Ako najpriestrannejší model v rade Renault prináša pohodlné sedenie pre celú rodinu a to aj pre deti v druhom rade, kde sa nachádza väčší priestor na kolená (až 321 mm). To platí aj pre sediacich v treťom rade (pri 7-miestnej verzií, ktorá je bez príplatkov), nájdu tu dostatok priestoru na kolená (128 mm).

Každé jedno sedadlo má napínače bezpečnostných pásov, stropné svietidlá a nabíjaciu stanicu USB-C - to sa hodí nielen dospelým, ale aj deťom na dlhé cesty.

 

Na dlhé slnečné cesty

Espace má po prvýkrát sedadlá v druhom rade, ktoré sa dajú posúvať o 220 mm dopredu a dozadu a sú rozdelené do dvoch samostatných častí. Tretí rad sedadiel sa dá sklopiť do podlahy.

Z batožinového priestoru sa poteší nejeden rodič s malými, či veľkými deťmi. Nový model má totiž jeden z najväčších úložných priestorov:

 - 1818 litrov v päťmiestnej verzii so sklopeným druhým radom sedadiel,

 - 777 litrov v päťmiestnej verzii s druhým radom posunutým úplne dopredu,

 - 159 litrov v sedemmiestnej konfigurácii s tretím radom sedadiel.

Espace ponúka strešné okno, ktoré do auta púšťa veľa svetla. Pri letných mesiach sa nemusíte obávať, že vám vytvorí mobilnú saunu - sklá majú na vnútornom povrchu nízkoemisnú vrstvu. Okná ňou filtrujujú UV žiarenie a väčšinu dopadajúcich infračervených lúčov, preto nebudete potrebovať zatemňovaciu roletu.

 

Objednávky na úplne nový model Espace sa otvárajú na jar 2023.  

 

 

 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Pavlína Pavlíková

Vyštudovala som andragogiku na UK, rok života som strávila na univerzite v Nemecku. Zaujímam sa o vzdelávanie, históriu, digitálne a environmentálne témy.

Najčítanejšie
Náš TIP