Renault Espace: rodinné SUV s najväčším úložným priestorom

Pavlína Pavlíková 0

Pred 40 rokmi Renault predstavil auto, ktoré dnes možno právom nazvať prvým automobilom pre život. Dnes na trh prichádza jeho hybridná verzia Renault Espace ako 5- a 7-miestne SUV. V čom je nový Espace výnimočný?

Model Espace zazrel svetlo sveta v roku 1983 a od vtedy bol často napodobňovaný. Dnes ho mnohí nazývajú ikonou. Dnes Espace kráča s dobou a prináša novú technologickú výbavu a zároveň zostáva najpriestrannejším modelom v rade Renault.

Pri značke Renalut sme zvyknutý, že prináša inovatívne vozidlá, ale

v čom je Renault Espace iný?

To, v čom sa líší od svojho predchodcu je to, že má naozaj pod kontrolou svoju environmentálnu stopu. Vypúšťa až o  o 35 % CO2 na km, konkrétne 104 g. Nakoľko sú vonkajšie rozmery auta menšie a je aj o 215 kg ľahší ako jeho predchodca.

Jeho výbavu tvorí plne hybridné pohonné ústrojenstvo E-Tech, s nízkou spotrebou 4,6 l na 100 km. Dojazd vozidla je až 1 100 km a jeho batérie nepotrebujú nabíjanie.

Ako najpriestrannejší model v rade Renault prináša pohodlné sedenie pre celú rodinu a to aj pre deti v druhom rade, kde sa nachádza väčší priestor na kolená (až 321 mm). To platí aj pre sediacich v treťom rade (pri 7-miestnej verzií, ktorá je bez príplatkov), nájdu tu dostatok priestoru na kolená (128 mm).

Každé jedno sedadlo má napínače bezpečnostných pásov, stropné svietidlá a nabíjaciu stanicu USB-C – to sa hodí nielen dospelým, ale aj deťom na dlhé cesty.

Na dlhé slnečné cesty

Espace má po prvýkrát sedadlá v druhom rade, ktoré sa dajú posúvať o 220 mm dopredu a dozadu a sú rozdelené do dvoch samostatných častí. Tretí rad sedadiel sa dá sklopiť do podlahy.

Z batožinového priestoru sa poteší nejeden rodič s malými, či veľkými deťmi. Nový model má totiž jeden z najväčších úložných priestorov:

 – 1818 litrov v päťmiestnej verzii so sklopeným druhým radom sedadiel,

 – 777 litrov v päťmiestnej verzii s druhým radom posunutým úplne dopredu,

 – 159 litrov v sedemmiestnej konfigurácii s tretím radom sedadiel.

Espace ponúka strešné okno, ktoré do auta púšťa veľa svetla. Pri letných mesiach sa nemusíte obávať, že vám vytvorí mobilnú saunu – sklá majú na vnútornom povrchu nízkoemisnú vrstvu. Okná ňou filtrujujú UV žiarenie a väčšinu dopadajúcich infračervených lúčov, preto nebudete potrebovať zatemňovaciu roletu.

Objednávky na úplne nový model Espace sa otvárajú na jar 2023.  

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...
Author image

Pavlína Pavlíková

Vyštudovala som andragogiku na UK, rok života som strávila na univerzite v Nemecku. Zaujímam sa o vzdelávanie, históriu, digitálne a environmentálne témy.

články autora...