QOROS 3 sedan je najbezpečnejšie auto roka 2013

ts 0

Po dosiahnutí maximálneho hodnotenia piatich hviezdičiek v bariérových testoch EuroNCAP (New Car Assessment Programme) vlani v septembri, bolo teraz kompaktné vozidlo Qoros 3 Sedan potvrdené renomovanou európskou organizáciou EuroNCAP hodnotiacou bezpečnosť automobilov ako najlepší „malý rodinný automobil“ roka 2013.

Qoros 3 Sedan

je prvé vozidlo vyvinuté v Číne, ktoré bolo ocenené piatimi hviezdičkami organizáciou EuroNCAP. Prvé sériovo vyrábané vozidlo novej medzinárodnej automobilovej značky Qoros so sídlom v Číne, zaznamenalo vo všetkých štyroch oblastiach testov EuroNCAP vysoké skóre a jeho celkové skóre (88 %) bolo tým najvyšším dosiahnutým spomedzi všetkých testovaných vozidiel za celý rok 2013 a to bez rozidelu, čím sa Qoros 3 Sedan zaradil medzi najbezpečnejšie vozidlá doposiaľ testované organizáciou EuroNCAP.

Volker Steinwascher, viceprezident značky Qoros, pri tejto príležitosti uviedol: „Výsledok EuroNCAP je dôkazom vysokej úrovne dizajnu, konštruktérstva a kvality výroby, ktoré sme s modelom Qoros 3 Sedan dosiahli. Dosiahnutie týchto mimoriadne náročných celosvetových štandardov, a to nielen v oblasti bezpečnosti, ale aj vo všetkých atribútoch vozidla, bolo cieľom od samého začiatku. Je preto veľmi uspokojujúce získať uznanie za naše úsilie.“

Ochrana dospelých pasažierov

Qoros 3 Sedan zaznamenal v programe EuroNCAP za rok 2013 najlepší výsledok pri ochrane dospelých pasažierov (95 %). Bezpečnostný priestor pre cestujúcich sa ukázal ako mimoriadne robustný pri čelnom náraze, bočnom náraze do dverí vodiča a bočnom náraze do stĺpa minimalizujúc vystavenie cestujúcich kolíznym silám odklonením nárazov po vopred určených dráhach s cieľom rozptýliť ich dopad.

Ochrana detí v Qoros 3 Sedan

Qoros 3 Sedan, ktorý je na zadných sedadlách vybavený systémom uchytenia detskej sedačky ISOFIX s Top Tether háčikmi a s možnosťou deaktivovania airbagu spolujazdca, získal taktiež maximálny počet bodov za ochranu detských pasažierov (87 %) pri prednom aj bočnom náraze. Qoros 3 Sedan je zároveň kompatibilný so všetkými detskými sedačkami schválenými organizáciou EuroNCAP.

Dosiahol taktiež pôsobivý výsledok v oblasti ochrany chodcov (77 %) a to vďaka vývojovému programu zahŕňajúcemu dôkladnú prácu s počítačom ovládaným inžinierstvom (CAE). Tím bezpečnostných expertov značky Qoros vytvoril jeden z najlepších systémov pre ochranu chodcov, ktoré boli kedy posudzované organizáciou EuroNCAP.

Pasívna bezpečnosť modelu Qoros 3 Sedan

Komplexný balík prvkov štandardnej „pasívnej“ bezpečnostnej výbavy modelu Qoros 3 Sedan, bol navrhnutý tak, aby zostali pasažieri pri nehode vozidla v bezpečí, pričom zahŕňa:

  • čelné a bočné airbagy vpredu,
  • hlavové okenné airbagy po celej dĺžke,
  • trojbodové automatické bezpečnostné pásy na všetkých sedadlách a duálne bezpečnostné pásy s predpínačom a obmedzovačom záťaže pre cestujúcich na predných sedadlách.
  • Bezpečnostné opierky hlavy na predných sedadlách sú navrhnuté tak, aby znížili riziko poranenia krčnej chrbtice pri náraze zozadu.

Aktívna bezpečnosť modelu Qoros 3 Sedan

Aktuálne kritériá testovania vozidiel organizáciou EuroNCAP zahŕňajú hodnotenie prvkov „systému aktívnej bezpečnosti“ vozidla (tých, ktoré napomáhajú vozidlu predchádzať nehodám). Rovnako aj tu zaznamenal Qoros 3 Sedan vynikajúci výsledok (81 %).

Štandardná výbava zahŕňa: ABS (Antiblokovací systém), BA (Brzdový asistent) a ESP (Elektronickú kontrolu stability), ako aj signalizáciu nezapnutých bezpečnostných pásov pre všetkých pasažierov a nastavenie obmedzovača rýchlosti pre vodiča.

EuroNCAP

je nezávislé konzorcium jedenástich členov, ktoré sa skladá zo zástupcov vlád, automobilových klubov a organizácií na ochranu spotrebiteľov. V organizácii participujú aj Ministerstvá dopravy Švédska, Francúzska, Veľkej Británie, Luxemburska, Holandska, Katalánska a Nemecka, spolu s FIA, nemeckým autobilovým klubom ADAC, Medzinárodnou organizáciou pre testovanie a výskum ICRT ako aj Výskumným Centrom Thatcham prevádzkovaným britskými poisťovateľmi motorových vozidiel.

EuroNCAP neustále prispôsobuje svoje hodnotiace protokoly tak, aby výrobcovia automobilov dodávali čoraz bezpečnejšie vozidlá. Hodnotenie za rok 2013 bolo doposiaľ tým najnáročnejším, s ešte komplexnejšími kritériami pre ochranu chodcov než tomu bolo v roku 2012, spoločne s náročnejšími kritériami hodnotenia asistenčných bezpečnostných systémov.

Štyri oblasti hodnotenia EuroNCAP dodávajú vyhodnoteniu celkového skóre vozidla odlišnú váhu. Ochrana dospelých pasažierov má váhu 50%, ochrana detských pasažierov a chodcov má každá po 20% a asistenčné bezpečnostné systémy majú váhu 10%.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár