Push-up Duster a pick-up Alaskan

kika 0

Džípové matky sa môžu tešiť na novo vypufkanú Daciu Duster. „Ešte viac Duster,“ hovorí si táto generácia, čomu rozumiete, keď sa vám vybaví dobrý pocit z novej push-up podprsenky, ktorá stojí rovnako ako „za slobodna,“ za čias, keď ste ešte neboli permanentne tehotná – kojaca. Nemusí vám byť ľúto, že ste o niečo prišli. Naopak, za menej peňazí ešte viac muziky (takmer som napísala Spievankova).

dacia.sk

Aj do lesa na drevo, nielen po chlieb a maslo

Nový Duster je robustnejší, muž vás azda konečne pustí mimo vycibrených trás dom – potraviny – smíšné zboží.

Nové plechy, nové nárazníky a nové LED svetlá, to je hádam dosť na naše pomery, aby sme si všimli. Na veľký zadok sme si predsa zvykli a už nás nedesí, že patrí nám, aj s tými inými červenými štvorcovými svetlami.

Potešíme sa však, keď si sadneme dnu. Oproti staršiemu modelu, na ktorom sme ofrflávali nízko umiestnený displej (ak ste potrebovali na neho “ flochúť“ pri sledovaní GPS, stratili ste prehľad o tom, čo sa deje na ceste), Dacia zobrala na vedomie naše nemiestne poznámky a vu-a-la, displej navigácie je vyššie a ešte je aj natočený k vodičovi.

Mysleli aj na čipsy a tyčinky

Volant je možné prispôsobiť na vyššiu polohu, taktiež sedadlá, a otestovať tyčinkami a rozliatym jahodovým džúsom môžete hustejšiu penu, ktorú do nich dali.

Pod sedadlom spolujazdca je nová zásuvka, kde sa dajú rýchlo skryť veci, ktoré nikdy netušíte, ako sa zobrali v aute, ale odkedy máte deti, aspoň sa nečudujete.

dacia.sk

Ušetríte na antiperspirantoch

Koniec potenia na parkovisku a svalovice ako po hodinovej drezúre vo fitku, nový Duster má elektrický posilňovač riadenia.

Štyri kamery (jedna vpredu, jedna na každej strane a jedna vzadu) a systém, ktorý sa aktivuje automaticky pri zaradení spiatočky naznačuje, že svitá na lepšie časy: zaparkujete bez pomoci okoloidúcich, aj okolostojacich.

Deti budete počuť 2x hlasnejšie

Novinkou je okrem iného automatická klimatizácia, v staršom type ste si museli vlasy sušiť mechanicky.

Bohužiaľ, deti budete počuť vrieskať odteraz dvakrát tak hlasnejšie, pretože vynovený Duster má lepšiu zvukovú izoláciu, ale absorbujúcu zvuk z vonku. Noste štuple do uší, odkladacieho priestoru je dosť.

Okrem toho je nový Duster bezpečnejší, ale ešte stále za bezkonkurenčnú cenu, od 9.990 EUR.

renault.sk

Snívajte si sen o kvetinárstve

Druhou novinkou, ktorú predstavil Renault, je terénny pick-up Alaskan. Nie je to síce auto, ktoré budete používať ako väčšiu kabelu na nákup v Auparku, iba ak viete parkovať aj s traktorom alebo prúdovým lietadlom, ale inak je ako stvorený na rozbehnutie kariéry kvetinárky po dlhej materskej. Alebo dobrovoľnej hasičky.

Jasné, chlap sa vám bude pokúšať nasúkať na korbu radšej svoju štvorkolku. Ale hádam sa dohodnete, nákladná plocha je dosť veľká na rozmary obidvoch, má 2,46 m2.

Ako v NASA. Dá sa

Po dlhej ceste Alaskanom by ste nemali byť rozbití na padrť, a to vďaka sedadlám, ktoré boli inšpirované NASA určené pre nulovú gravitáciu. Len s tými deťmi je to trochu náročné predstierať stav beztiaže, ale to sa spraví, keď odídu na internát.

Alaskan, okrem výbavy do térenu, má veľmi nízke emisie a spotrebu (kombinovaná spotreba 6,3 l/100 km a emisie 167 g CO2/km). A tiež inteligentnú a intuitívnu technológiu, napríklad 360-stupňovú kameru, vhodnú nielen pre hokejistov, keby chceli otočiť hru.

ALASKAN je dostupný so šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou.

renault.sk

Alaskan, a po novom aj Duster, sú vybavené bezkľúčovým systémom. Dvere sa zamykajú a odomykajú bez toho, aby vodič musel vytiahnuť kľúč z vrecka. Štartovacie tlačidlo umožňuje naštartovať a vypnúť motor. Cenová ponuka pick-upu Alaskan sa pohybuje od 27.990 eur.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Kika Kováčiková

Vyštudovala Právnickú fakultu UK v BA, píše najmä odborné články o materských a rodičovských príspevkoch, ktoré nájdete v rubrike "Príručka pre rodiča" alebo aktuálne "Správy pre rodiča."

články autora...

Pridaj komentár