Outlander a ASX – vynovené SUV-ká od Mitsubishi

redakcia 0

ASX a Outlander patria k obľúbeným SUV z dielne Mitsubishi. Nové modely sú okrášlené nielen zvonku, ale aj zvnútra.

Mnohé vychytávky totiž sľubujú ešte bezpečnejšiu jazdu ako doteraz. Poďte sa teda pozrieť, s čím prichádzajú.

ASX a Outlander teraz prichádzajú na slovenský trh v modelovom prevedení 2017 s množstvom noviniek nielen v oblasti dizajnu, ale aj technológií zameraných na zvýšenie bezpečnosti a komfortu.

Obľúbený rodinný crossover ASX s úplne novou prednou maskou v tvare Dynamického štítu („Dynamic Shield“) je dostupný v cene od 14 900 € s DPH a Mitsubishi Outlander s novými technológiami na palube v cene od 21 900 € s DPH.

Na oba modely sa vzťahuje záruka 5 rokov priamo od výrobcu.

ASX 2017 s novou vizuálnou identitou

Nové Mitsubishi ASX prichádza s úplne prepracovanou prednou časťou vozidla, ktorá vyjadruje novú vizuálnu identitu modelov značky Mitsubishi, označovanú ako „Dynamic Shield“ (dynamický štít).

Koncepcia Dynamic Shield, prvýkrát odhalená pri vývojovej štúdii Outlander PHEV Concept-S z roku 2014, má symbolizovať funkčnosť a bezpečnosť typickú pre vozidlá SUV z dielne Mitsubishi.

Vyhotovenie čelných partií stavia na logu s tromi diamantmi, obojstranne orámovanom výrazným chrómovým dekorom, čím vzniká priestorový efekt naznačujúci dynamický pohyb.

Nové Mitsubishi ASX má upravený predný nárazník, ktorý teraz používa výrazný chrómový dekor, zatiaľ čo jeho centrálna časť je tmavá, čím odkazuje na nový Outlander resp. štúdiu eX-Concept.

Horná časť masky chladiča teraz pozostáva z tenkých horizontálnych lamiel v čiernom prevedení, ktoré hladkým napojením na svetlomety umocňujú celistvý vzhľad.

Foto: Mitsubishi motors

Pohodlnejšie ASX

Nové ASX v modelovom prevedení 2017 zaujme popri novej prednej časti vozidla aj anténou v tvare žraločej plutvy, novou výplňou zadných sedadiel s lepšou oporou či novým materiálom čalúnenia sedadiel.

Nové ASX prináša nový svieži dynamický dizajn a pýši sa modernými technológiami ako aj výbavou, ktorá uspokojí aj ten najaktívnejší životný štýl.

Využíva osvedčený voliteľný pohon 4×4, ktorý nadväzuje na 80-ročnú tradíciu značky Mitsubishi vo výrobe vozidiel s pohonom všetkých kolies. Vodiči na ňom ocenia napríklad aj asistenta rozjazdu do kopca, ktorý zabraňuje nechcenému cúvnutiu, či parkovaciu kameru, ktorá poskytne perfektný prehľad o dianí za vozidlom.

Zákazníkom poskytuje jeden z najväčších batožinových priestorov vo svojej triede s objemom 488 l* a mimoriadne nízku kombinovanú spotrebu len 5 l / 100 km**.

V Európe, ktorá je pre značku Mitsubishi druhým najvýznamnejším trhom, zostáva ASX zároveň druhým najpredávanejším modelom hneď za Outlanderom. Na Slovensku je naopak model ASX v pozícii jednoznačného lídra modelového mixu troch diamantov.

*po montáži originálneho príslušenstva

** 1.6 DI-D 6MT

Foto: Mitsubishi motors

Outlander 2017 s novými technológiami na palube

Outlander 2017 je prvým modelom značky, na ktorom bola koncom roka 2015 uvedená nová budúca tvár vozidiel značky Mitsubishi tzv. „Dynamic Shield“ (dynamický štít).

Modelový rok 2017 prináša nový komfortný a svieži interiér s množstvom luxusných prvkov, prepracovaný podvozok, skvelé odhlučnenie a rad vyspelých technologických riešení zameraných na zvýšenie komfortu a bezpečnosti.

Vďaka systému Super All Wheel Control, známemu z ikonického modelu Lancer Evolution, je Outlander schopný plne využiť potenciál robustného výkonu za akéhokoľvek počasia.

Outlander 2017 je vybavený úplne novou konzolou prebiehajúcou po celej dĺžke vozidla s elektrickou parkovacou brzdou s automatickou aktiváciou / deaktiváciou vrátane pomocníka pre rozjazd do kopca.

 

Bezpečnostné novinky

Novinkou je systém sledovania mŕtveho uhla (BSW) a systém sledovania dopravnej situácie za vozidlom pri cúvaní (RCTA), ktorý upozorňuje vodiča na skutočnosť, že zozadu sa blíži iné vozidlo, ktoré vodič zo svojej pozície nemôže vidieť.

Po novom sa v Outlanderi 2017 objavil aj ultrazvukový systém zabraňujúci nechcenému zrýchleniu (UMS)***, ktorý bráni vozidlu v strete s prekážkou v prípade nechceného zrýchlenia vozidla, či funkcia sledovania situácie okolo vozidla zo všetkých smerov vrátane pohľadu z vtáčej perspektívy (Multi Around Monitor System „Bird View“ 360° s prepínačom pohľadov na volante).

Vylepšený je aj systém predchádzania a zmierňovania následkov čelného nárazu (FCM), ktorý je doplnený o funkciu detekcie chodcov.

Foto: Mitsubishi motors

Novinkou je osvetlenie príručnej schránky a priestoru pre nohy vpredu, anténa v tvare žraločej plutvy (podobne ako vo verzii PHEV), predné LED hmlové svetlá, vyhrievaný volant a vyhrievané čelné sklo.

*** Pokiaľ vodič neúmyselne zošliapne plynový pedál za situácie, kedy ultrazvukové čidlá zaznamenajú prekážku vo vzdialenosti 4 metrov v smere jazdy a vozidlo je práve zaparkované (volič v polohe R alebo D) alebo pomaly ide (cca 10 km/h), vodič je upozornený výstražným zvukom a správou.

Systém UMS súčasne reguluje krútiaci moment motora, aby zamedzil prípadným škodám pri strete s prekážkou.

Od uvedenia na slovenský trh v roku 2010 až doposiaľ oslovil rodinný crossover Mitsubishi ASX celkovo 3 359 spokojných zákazníkov, nasledovaný druhým najpredávanejším modelom značky Outlanderom s celkovo 2 374 registrovanými vozidlami na Slovensku (kumulatívne údaje ku koncu roka 2016).

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár