Nový Renault Scénic má skvelé bezpečnostné testy

Renault 0

Nový Renault SCÉNIC získal 5-hviezdičkové hodnotenie za bezpečnostné testy od nezávislej organizácie Euro NCAP.

Ako dvadsiate vozidlo značky Renault, ktoré získalo 5-hviezdičkové hodnotenie Euro NCAP, SCÉNIC demonštruje 15 rokov zodpovedného prístupu značky k bezpečnosti. 

Renault SCÉNIC vyčnieva z davu konkurencie vďaka množstvu pokročilých technológií, vrátane systému aktívneho núdzového brzdenia s ochranou chodcov v štandarde (ako prvé vozidlo v segmente).

Výsledok dokazuje zodpovedný prístup značky Renault k bezpečnosti. Toto by som radsej vynechal Model ponúka najnovšie technológie ktoré zodpovedajú protokolu Euro NCAP z roku 2016. Nový SCÉNIC už v sériovej výbave získal nasledovné hodnotenie v jednotlivých sledovaných oblastiach– 90% pre ochranu dospelých pasažierov, 82% pre deti a 67% pre chodcov.

Renault Scénic

Pasívna bezpečnosť na vysokej úrovni

Čo sa týka pasívnej bezpečnosti – vybavenie, ktoré chráni pasažierov pred nečakanými vplyvmi –  je Nový SCÉNIC na vysokej úrovni. 

Nový SCÉNIC ťaží predovšetkým z konštrukcie, ktorá pozostáva zo zosilnených kovových dielov, pilierov čelného skla a stĺpikov. Celá konštrukcia vytvára klietku, ktorá chráni pasažierov. Okrem toho sú niektoré kovové časti elastické a na jeden štvorcový milimeter vydržia tlak 120 kilogramov.  

Model je vybavený dvoma prednými, bočnými a hlavovými airbagmi. Predné airbagy využívajú adaptívne technológie, na základe informácií zo senzorov tak vedia prispôsobiť úroveň “vystrelenia” airbagu. 

S novými technológiami je jazda s modelom Nový SCÉNIC bezpečná a pokojná 

Nový SCÉNIC preberá niekoľko svojich vlastností z prémiových segmentov. Je to jediné vozidlo v segmente C-MPV, ktoré ponúka systém núdzového brzdenia s detekciou chodcov v štandarde. Aby sa predišlo nehodám, Nový SCÉNIC ponúka tieto technológie:

Farebný head-up display

Hands-free parkovací asistent (automatické parkovanie)

Výstrahu pred vybočením z jazdného pruhu

Adaptívny tempomat 

Výstražný systém na detekciu únavy

Systém aktívneho núdzového brzdenia (AEBS) s detekciou chodcov 

Všetky modely Renault s 5 hviezdičkami Euro NCAP 

2016 Nový Renault SCÉNIC

2015 Mégane, Talisman, Kadjar, Espace

2013 Captur, Zoé 2012 Clio

2009 Mégane Grand Scénic

2008 Mégane, Koléos

2007 Laguna

2005 Clio

2004 Modus, Mégane CC

2003 Scénic, Espace

2002 Vel Satis, Mégane

2001 Laguna

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár