Veľký úspech nového modelu Opel Astra

barbora 0

Foto: PR OPEL

Opel eviduje už viac ako 150 000 objednávok. Výrobný závod v Gliwiciach zaviedol moriadne smeny, aby zákazníci na svoju novú Astru nečakali pridlho.

Záujem o nový model Opel Astra je naozaj výrazný: Iba päť mesiacov od uvedenia na trh registruje Nemecká automobilka viac ako 150 000 záväzných objednávok od európskych zákazníkov. Vedenie automobilky sa preto oprávnene domnieva, že Astre sa podarí prekonať plánovaný predajný cieľ 180 000 predaných vozidiel počas prvého predajného roka.

Zvýšený záujem o novú Astru odrážajú aj európske registračné štatistiky: Registrácie novej Astry sú za obdobie január až apríl 2010 o 54 percent vyššie ako registrácie predchádzajúceho modelu v rovnakom období roku 2009.

Aby Opel dokázal pokryť vysoký počet objednávok novej Astry, ktorá už stihla získať ocenenie „Zlatý volant“ alebo dizajnérsku trofej „Red dot“, zavádza Opel vo výrobnom závode v poľských Gliwiciach mimoriadne smeny. Nová päťdverová Astra dnes tvorí asi polovicu všetkých predajov modelov Astra v Európe.

„S nástupom novej Astry na trh sme naozaj spokojní. A to nás tento rok ešte čaká rozšírenie ponuky o kombi verziu SportsTourer – kombi verzie totiž tradične tvorí veľmi významnú časť predajov rady Astra,“ hovorí Alain Visser, viceprezident automobilky Opel zodpovedný za predaj, marketing a popredajné služby.

Najčerstvejším prírastkom modelovej rady Astra je verzia Astra 1.3 CDTI ecoFLEX (70 kW/95 k). Svojimi emisiami CO2 iba 109 g/km a kombinovanou spotrebou iba 4,1 l/100 km prináša tento model nové štandardy hospodárnosti a ekologickosti.

Zdroj: PR OPEL

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár