Pozitívna energia novej C4

barbora 0
foto: CITROEN SLOVAKIA

„Presne vytesané línie pritiahnu zrak. Kvalita výroby nenechá nikoho na pochybách. Jazdné vlastnosti na najvyššej úrovni zodpovedajú požiadavkám súkromných, ale aj firemných zákazníkov a presvedčia ich, že sedia vo vynikajúcom aute. Nový CITROËN C4 šíri okolo seba silnú pozitívnu energiu. Nový CITROËN C4 urobí presne to isté, ako sa podarilo v roku 2008 novému CITROËNU C5 a v roku 2009 novému CITROËNU C3.“

Nový CITROËN C4 = energia

pretože ju prináša všetkým pasažierom a okoliu:

šetrenie energie = od začiatku predaja budú k dispozícii mikrohybridné verzie e-HDi s aktuálnou generáciou systému Stop&Start, ktoré vylučujú 109 g/km CO2 (neskôr príde verzia s iba 99 g/km). Nové pneumatiky MICHELIN ENERGY TM Saver s veľmi nízkou spotrebou paliva, dopĺňajú hybridnú technológiu a upožňujú pokles emisií CO2 o viac než 5 g/km. Navyše inteligentná koncepcia nového CITROËNU C4 umožnila použiť 15% ekologických materiálov, čo je rekord v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën.

pocit bezpečnosti = nová C4 bude mať na palube jedinečné bezpečnostné prvky, ako napríklad systém na sledovanie mŕtveho uhla, nastaviteľný tempomat a obmedzovač rýchlosti či inovatívnu službu CITROËN eTouch. Tento systém okrem iného obsahuje aj núdzové volanie a lokalizovanú pomoc pri nehode, čo pomáha v krízových situáciách a zvyšuje efektivitu zásahov.

komfort na palube = aby sa pasažieri cítili na palube príjemne, prichádza nový CITROËN C4 s ponukou komfortných predných sedadiel s možnosťou elektronického nastavovanie bedrovej opierky či masážnej funkcie predných sedadiel, ale aj širokými možnosťami voľby atmosféry na palube, ktorá zahŕňa farebnú škálu, polyfonické zvuky, intenzitu klimatizácie, ale aj takú drobnosť, akou je zásuvka na 230V. Na trhu kompaktných vozidiel sú to nevídané prvky.

 

CIEĽ: SPLNIŤ AJ NAJNÁROČNEJŠIE PREDSTAVY

Nový CITROËN C4 ponúka:

  • Vonkajšie rozmery, jedno z najpodstatnejších kritérií tohto segmentu, zostali kompaktné: dĺžka je 4,33 m (+5 cm), šírka 1,79 m (+2 cm) a výška 1,49 m (+3 cm).
  • Vnútorný priestor a vstup do vozidla sa upravili predovšetkým v prospech väčšieho priestoru nad hlavami.
  • Najväčší batožinový priestor vo svojej kategórii (408 litrov) s maximálnou využiteľnosťou (pravidelný tvar s nízkou a úzkou nakladacou hranou).

Designéri stavili na pocit robustnosti a stability – môžu za to vyvážené proporcie a karoséria úzko spätá s kolesami, ale aj vysoká úroveň dielenského spracovania karosérie s minimálnymi medzerami. Pri vývoji auta sa dôraz kládol na aerodynamiku. Design podčiarkujú chrómové aplikácie a kolesá z ľahkých zliatin.

Ďalšie prednosti vozidla sa prejavujú aj za volantom. Nielen kvalitným spracovaním celej palubnej dosky a akustickým komfortom, ale aj jednoduchosťou ovládania.

KREATÍVNE TECHNOLÓGIE PRE UĽAHČENIE KAŽDODENNÉHO ŽIVOTA

CITROËN C4 dostal najnovšie technológie, ktoré boli k dispozícii. Celé vozidlo vznikalo v inovatívnom a úžitkovom duchu značky v oblasti bezpečnosti, komfortu a vnútorného priestoru. Okrem známych overených technológií ako robotizovaná manuálna prevodovka, pomoc pri rozjazde do kopca, AFIL (výstraha pri nechcenom opustení jazdného pruhu), natáčacie bi-xenónové svetlomety či množstvo priestoru sa môže nový CITROËN C4 pochváliť aj niektorými v tomto segmente nezvyčajnými prvkami ako:

• systém stráženia mŕtveho uhla,

• nastaviteľný tempomat/obmedzovač rýchlosti (možnosť nastaviť viacero hodnôt rýchlosti),

• predné hmlovky so schopnosťou osvetlenia križovatiek,

• zásuvka na 230 V umiestnená v hornej časti stredovej konzoly,

• jedinečné predné sedadlá, ktoré majú elektronické nastavovanie bedrovej opierky a pre vodiča a predného spolujazdca ponúkajú masážnu funkciu,

• nový audio systém s priestorovým zvukom,

• pokročilé možnosti individuálneho nastavenia (farba palubnej dosky, výstražné zvuky, intenzita výkonu klimatizácie) vnútornej atmosféry automobilu.

Créative Technologie, slogan značky CITROËN sa prejavuje aj v novej inovatívnej službe CITROËN eTouch. Na palube vozidla sa tak ocitá celá ponuka služieb napojených na núdzové volanie či volanie v prípade poruchy. Tieto dve služby sú k dispozícii v závislosti od krajiny a prostredníctvom zabudovanej SIM karty sú k dispozícii 24/7 v prípade poruchy či nehody. Zabudovaný modul GPS umožňuje okamžité zameranie vozidla, čím uľahčuje a zrýchľuje zásah. Vozidlo integruje aj dve nové služby: virtuálnu servisnú knižku a cez internet dostupného poradcu ekologickej jazdy.

BLÍZKY VZŤAH K EKOLÓGII

Nová C4 rešpektuje priority v oblasti ekológie. Jednak ponúka motorizácie, ktoré sú v zhode s environmentálnym prvenstvom značky CITROËN, a okrem toho sa vyznačuje viacerými prvkami s výraznými ekologickými prínosmi:

• Použitie nových technológií ako laserové zváranie prinieslo zníženie hmotnosti aj napriek nárastu rozmerov a bohatšej výbave vozidla.

• Niektoré verzie dostanú vo svetovej premiére pneumatiky MICHELIN ENERGY TM Saver s veľmi nízkou spotrebou paliva, ktoré umožňujú redukciu emisií CO2 o viac ako 5 g/km a ušetria 0,2l paliva na 100 km, čo je 90 l počas celej životnosti pneumatík a pritom si zachovávajú všetky vlastnosti pneumatík značky Michelin (predovšetkým v oblasti životnosti a bezpečnosti),

• Na 15 % vozidla sa využili materiály ekologického pôvodu (puklice z recyklovaného polyamidu, držiak mriežky chladiča z recyklovaného polypropylénu…), čo je najlepšie číslo z celej skupiny PSA.

• Nová generácia mikrohybridných pohonných jednotiek e-HDi využíva ostatnú generáciu systému Stop&Start. V spolupráci s robotizovanou manuálnou prevodovkou budú pri spustení predaja vypúšťať iba 109 g CO2/km postupne sa tento údaj zníži na 99g/km.

Vozidlo sa bude vyrábať vo Francúzsku, vo fabrike v meste Mulhouse a portfólio značky posilní pred koncom roka. Do začiatku predaja absolvuje viac ako 2 milióny testovacích kilometrov, čo by malo postačovať pre zabezpečenie optimálnej spoľahlivosti.

Zdroj: PR CITROËN

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (7 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár