Nový Chevrolet Orlando bude mať premiéru v Paríži

TS Chevrolet 3

ORLANDO je prvým MPV – rodinným vanom Chevroletu na európskom trhu. Bude predstavený ako jedna zo 4 noviniek značky Chevrolet na parížskom autosalóne. Po tejto premiére bude pripravený na sériovú výrobu.

„Sme presvedčení, že Orlando neprinesie do segmentu MPV len vynikajúci pomer ceny a hodnoty, ale aj niečo nové – štýlovú funkčnosť ak chcete – a príležitosť pre nás pokračovať vo zvyšovaní našej prítomnosti naprieč Európou. Verím tiež, že značke Chevrolet tiež prinesie viac nových klientov.“ Wayne Brannon, prezident a výkonný riaditeľ Chevrolet Europe.

Chevrolet Orlando, vychádzajúci zo štúdie predstavenej v Paríži v roku 2008, je skutočným súčasným rodinným automobilom, kombinujúcim praktickosť siedmich sedadiel a flexibilitu interiéru s pútavým dizajnu crossovera.

Nový Chevrolet Orlando zohrá kľúčovú úlohu v pokračujúcej produktovej ofenzíve značky Chevrolet v Európe.

 

Dizajn

Nový kompaktný MPV Chevrolet prináša výraznejší vzhľad s nízkou líniou strechy a crossovermi inšpirovanou siluetou, pričom si zachováva zreteľnú a ľahko rozoznateľnú „tvár“ Chevroletov, charakteristickú rozdelenou mriežkou masky chladiča a znakom motýlika.

Nízka línia strechy Orlanda je doplnená svalnatými, vystupujúcimi oblúkmi blatníkov, v ktorých sú 16, 17 alebo 18 palcové kolesá. Exteriér nového Orlanda nepochybne vyvolá veľkú pozornosť. Aj interiér však využíva najnovšie dizajnérske prvky značky Chevrolet, akými sú duálny kokpit inšpirovaný legendárnou Corvettou a modré podsvietenie stredovej konzoly.

 

Čo ponúka pre rodinu?

Záujem rodinne založených motoristov zrejme upúta „hľadiskové“ usporiadanie troch radov sedadiel, obrovský batožinový priestor a mnoho odkladacích priestorov.

Napriek klesajúcej línii strechy sa konštruktérom podarilo vyvýšiť umiestnenie druhého a tretieho radu sedadiel, vďaka čomu majú v pasažieri v Orlande ešte lepší výhľad vpred i na boky. Ak treba prevážať náklad, je možné vďaka mnohým možnostiam konfigurácie sedadiel rýchlo zmeniť Orlando na jeden z najpriestornejších vanov vo svojej triede.

Každý naplno využívaný rodinný automobil potrebuje kvantum odkladacích priestorov na všakovaké drobnosti. Podobne ako štúdia Orlando, aj sériová verzia disponuje radom odkladacích priestorov s rôznym tvarom a veľkosťou situovaných v stredovej konzole, predných a zadných dverách, batožinovom priestore vzadu a tiež v streche.

Najzaujímavejšou novinkou je odkladací priestor ukrytý za čelnou stenou audio sústavy, ľahko dosiahnuteľný vodičom i spolujazdcom. Tak ako pôvodne v štúdii Orlando, dizajnéri sem dokázali integrovať dobre využiteľný priestor, ktorý sa otvorí vyklopením čelnej steny audio sústavy nahor. Je dosť veľký nato, aby v ňom mohli byť odložené slnečné okuliare, prehrávač MP3 a vreckovky. Súčasťou tohto priestoru je tiež USB port – ideálny pre dobíjanie MP3, alebo iPod-u počas jazdy.

 

Motory a výbava

Orlando vychádza z úspešného a oceňovaného sedana Chevrolet Cruze, uznávaného pre vynikajúce jazdné vlastnosti a ovládateľnosť. Pod kapotou budú na výber tri najnovšie hospodárne motory Chevrolet: benzínový 1,8 l s výkonom 141 k a dve dieselové jednotky, najnovšie verzie motorov Chevrolet so zdvihovým objemom 2,0 l s výkonmi 131 k, resp. 163 k.

Zákazníci si tiež budú môcť vybrať z troch stupňov výbavy, pričom do štandardnej výbavy všetkých vozidiel bude patriť elektronické ovládanie stability (ESP), 6 airbagov, klimatizácia a elektricky ovládané zrkadlá.

 

Chevrolet Orlando sa naplno začne vyrábať v októbri a naprieč Európou sa začne predávať začiatkom roka 2011.

 

Zdroj: PR Chevrolet

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 2,60 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Prosím – mam otázku. Kde sa vlastne vyrába model Chevrolet Orlando. Myslím v ktorom štáte a v ktorom meste a fabrike ? Je to dosť dôležité, dúfam, ze nie v Polsku. Ďakujem !

    1. Myslím, že áno. Sama som zvedavá na bližšie informácie, ktoré budú predpokladám po parížskom autosalóne.
      Koncept vyzerá zaujímavo. Tak dúfam, že budúci rok aj otestujeme a zistíme aká je realita

Pridaj komentár