Nová generácia VW Touareg

barbora 0

Volkswagen predstavil na svetovej premiére v Mníchove novú generáciu modelu Touareg, ktorý je zároveň aj najinovatívnejším modelom VW od vzniku značky. Vďaka vyššej úspornosti nových motorov a širokej ponuke bezpečnostných systémov patrí k najvšestrannejším SUV na trhu.

Prvý hybrid vyrábaný na Slovensku

Nový Touareg sa bude ako prvé vozidlo značky Volkswagen od marca sériovo vyrábať exkluzívne na Slovensku. Novinkou je hybridná verzia, ktorú poháňa benzínový šesťvalec s výkonom 245 kW a elektromotor s hmotnosťou 55 kilogramov a výkonom 34 kW. Touareg Hybrid sa na stovku dostane za 6,5 sekundy a maximálna rýchlosť je 240 km/h.

Nový vzhľad

Dizajnérom sa okrem nového, veľmi sympatického vzhľadu podarilo dosiahnuť aj značne lepšiu hodnotu koeficientu aerodynamického odporu. Okrem aerodynamických detailov je to spôsobené aj tým, že nový Touareg je v porovnaní s predchodcami nižší a predná časť vozidla má menšiu čelnú plochu. Narástol však do dĺžky, čo prispelo k zväčšeniu priestoru pre posádku na zadných sedadlách. Batožinový priestor má v základnej konfigurácii kapacitu 580 litrov, ktorá sa dá elektrickým sklopením zadných sedadiel zvýšiť na 1642 litrov.

Úspornejšie motory

Okrem spomínaného hybrydného pohonu sa nový model Touarega bude predávať aj s vynovenými high-tech motormi. So spotrebou len 8,2 l paliva stanovuje normy pre terénne SUV s benzínovým motorom. Čo sa týka dieselových motorov, u V6 TDI s priemernou spotrebou 7,4 l ide určite o najlepšiu hodnotu medzi skutočnými terénnymi vozmi.

Obidve verzie, Touareg Hybrid aj V6 TDI patria k najúspornejším veľkým SUV, aké boli v Európe skonštruované.

Ku všetkým motorom sa sériovo dodáva 8-stupňová automatická prevodovka (prvá v tomto druhu vozidiel), ktorá vykazuje oproti svojim predchodkyniam významné, vyše 2-litrové úspory paliva.

Dlhšia životnosť

Tak ako u celosvetovo úspešného menšieho modelu Tiguan, aj tu stavil Volkswagen na životnosť vozidla. Dôležitým predpokladom pre dosiahnutie tohto cieľa je o 208 kg nižšia hmotnosť základnej verzie vozidla. Ide o značný vývojový skok, lebo odolnosť karosérie proti torznému namáhaniu je o 5% vyššia, čím sa dostáva na vedúcu pozíciu vo svete.

Zdroj:

PR Volkswagen

www.volkswagen.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár