Nová Fabia a Roomster už v predaji

TS ŠKODA AUTO 0

Horúce novinky v ponuke značky Škoda, inovované modely Fabia a Roomster, prichádzajú v týchto dňoch už aj k slovenským zákazníkom. Dlhodobo najpredávanejší model Fabia predstavil svoju novú tvár na autosalóne v Ženeve, pričom zákazníkov aj odbornú motoristickú verejnosť oslovili popri dizajnových zmenách aj celkom nové preplňované agregáty TSI a TDI CR. Model Škoda Fabia s motorom 1,2 TSI je k dispozícii už za cenu 9 499 € s DPH, cena modelu Roomster sa začína už od 10 539 € s DPH.

 

Fabia

Omladená Fabia ponúka zákazníkom vynikajúci pomer ceny, kvality a výkonu. Svieži vzhľad podčiarkuje nová mriežka chladiča a trojrozmerne tvarované svetlomety, ktoré sa podstatne rozšírili a zdôrazňujú podobnosť s modelom Octavia. Vysokú pasívnu bezpečnosť garantuje protišmykový systém ABS v kombinácii s elektronickou reguláciou brzdného momentu motora MSR a dvojstupňovým posilňovačom brzdného účinku Dual Rate, airbagy vodiča a spolujazdca, bočné airbagy a 3. hlavová opierka na zadných sedadlách. Súčasťou základnej výbavy prvého výbavového stupňa Classic je rádio Blues, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, tónované sklá, delené a sklopné zadné sedadlá, ISOFIX – príprava pre uchytenie 2 detských sedačiek, imobilizér, peľový filter, ako aj DAY LIGHT funkciu denného svietenia. Predĺženú verziu Combi získa zákazník za príplatok 390 €.

 

Roomster

Nový Roomster ponúka v prvom výbavovom stupni centrálne zamykanie, rádio Blues s CD prehrávačom a výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča. Príjemný pocit komfortu počas jazdy umocňujú tónované sklá aj funkcia denného svietenia DAY LIGHT. Dôležitou súčasťou základnej výbavy sú tri samostatné zadné sedadlá so systémom VarioFlex vrátane 3. hlavovej opierky a ISOFIX – príprava pre uchytenie 2 detských sedačiek. O bezpečnosť počas jazdy sa stará kombinácia systémov ABS, MSR a Dual Rate, ale tiež airbagy vodiča a spolujazdca a bočné airbagy. Modely Fabia a Roomster sú vybavené súpravou na opravu pneumatík TyreFit a vzťahuje sa na ne doživotná záruka Mobility Premium.

 

Nová je aj ponuka motorov

Jadrom technických zmien sú moderné prepĺňané motory. Výkonové spektrum pri benzínových agregátoch siaha od 60 k až do 105 k pri modeli Fabia, resp. od 70 k do 105 k pri automobile Roomster. Všetky pohonné jednotky dodávané do krajín EU spĺňajú normu EU 5, ponúkajú nízku spotrebu a tým aj mimoriadne nízke emisie CO2. Štvorvalcový motor TSI je k dispozícii v dvoch výkonových stupňoch 86 k a 105 k. Obidva výkonové varianty sú v ponuke s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. V spojení s optimalizovanou dvojspojkovou prevodovkou DSG, ktorá pracuje so siedmimi prevodovými stupňami, ponúka nový zážihový motor 1,2 TSI s výkonom 105 k kombinovanú spotrebu 5.3 l/100 km a úroveň emisií CO2 124 g /km.<

Dieselové motory zahŕňajú výkonnostné spektrum od 75 k do 105 k pri zdvihovom objeme 1.6 litra. Všetky vznetové motory sú vybavené filtrom pevných častíc. Medzi najdôležitejšie zmeny patrí prechod na vysokotlakové vstrekovanie pomocou systému Common Rail a rýchla reakcia piezo-vstrekovačov umožňujúca vykonať až päť vstrekov v jednom takte. To sa prejavuje na pokojnejšom chode motora a znížení emisií škodlivín; všetky dieselové motorizácie sa môžu pochváliť emisiami pod 110g CO2/km a kombinovanou spotrebou nepresahujúcou 4.2 l/100 km.

 

Zdroj: PR Škoda Auto Slovensko

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár