Nová Dácia Jogger. Skladačka MPV, SUV a combi, ktorá vypálila veľmi použiteľne.

admin 0

Z trhu sa už dávnejšie stratili staré dobré MPV, do  ktorých sme sa do pohody naložili  aj my –  tak trošku viac detné rodinky. Mnohé značky sa síce vystatujú „autami pre rodiny“ až sedemiestnymi. Ale keď posadíte do toho „akože“ tretieho radu sedadiel puberťáka s jeho živou svetlou výškou,  pôjde radšej do školy na skejte, aby sa mu nenávratne nepokrčilo telo.

Utrite si slzy, zahoďte osmrkané vcerkovky. Jedno také do ktorého sa opäť zmestíte aj s babkou, práve stojí pred vami.

Úplne nová Dacia Jogger sa vyskladala z toho najužitočnejšieho, čo automobilizmus doteraz vymyslel. – Priestrannosť MPV, objem kombi a vlastnosti SUV.

Prvá otázka smeruje k  cene ?

Čo sa týka ceny, je to predsa stále Dacia. Jogger je najdostupnejším rodinným autom v segmente C. V pomere cena/ výkon je to to najlepšie, čo dnes trh ponúka. Ceny začínajú od 13 550 €.

Poďme na to od strechy.

Modulárne strešné nosiče – nie sú len dizajnom

Lyže, sánky, bicykle, a možno aj skriňu či vianočný stromček. Asi ste už potrebovali prepraviť. Mordovali ste sa pri tom? S Joggerom je to na pár minút.

Podobne ako Sandero Stepway a Duster, aj Jogger ukazuje svojho dobrodružného ducha so strešnými lyžinami, ktoré sa tiahnu po celej dĺžke vozidla. Nemusíte ich kupovať, montovať, sú proste na každom Joggeri ( s vvýnimkou základnej úrovne). Nosiče sú modulárne. tj, otočiteľné do polohy pozdĺž, alebo kolmo na strechu auta špeciálnym kľúčom uloženým v odkladacej skrinke. Zmena polohy strešných líšt trvá minútu. Nosnosť majú až do 80 kg, takže znesú takmer čokoľvek.

Viac miesta, viac praktických prvkov pre cestujúcich:

24 litrov úložných priestorov na každodenné použitie. 64 usporiadaní priestoru v interiéri na všetko, čo vám napadne. Vyhodíte stredný rad sedadiel? Alebo aj stredný aj zadný, a spravíte si letisko? Hrajte sa s priestorom, ako potrebujete. Sedadlo váži do 10 kg, takže nemusíte vždy privolávať bojovníkov z Oktagonu, keď si chcete auto prestavať. Sedadlo zdvihne a premiestni každá slovenská matka.

Tri úrovne vybavenia multimédiami a asistentmi riadenia najnovšej generácie, s ktorými žijete svoj život v aute bezpečnejšie. Ja osobne tlieskam vynálezom ako asistent rozjazdu do kopca a elektronická parkovacia brzda. Žijem totiž už roky so pseudostrachom, že jedného dňa mi auto utečie z kopca. A nechcem vidieť kam!

Limitovaná edícia Extreme navyše ponúka  zadnú parkovaciu kameru, automatickú klimatizáciu a prístup do vozidla a štartovanie pomocou hands-free karty.  (ano, aj červené prešívanie interiéru, ale to mi nepríde tak podstatné).

 

Sedem sedadiel. Môžete, ale nemusíte.

Potrebujete viac než len 5-miestne vozidlo? Potom je pre vás ideálnou voľbou Dacia Jogger v 7-miestnej variante. Naviac je vybratie tretieho radu sedadiel naozaj jednoduché, nemusíte preto mať obavy. Sedadlá je tiež možné sklápať, všetko je preto veľmi flexibilné.

Praktické IZOFIX systémy na bezpečnú inštaláciu detských autosedačiek sú na dvoch krajných sedadlách v druhom rade. Len ich nacvaknúť.

Moderný interiér

Interiér novej Dacia Jogger je praktický, priestranný, ale aj moderný. Vďaka multimediálnemu systému s 8“ dotykovým displejom máte všetko pod kontrolou. Vďaka nemu môžete ovládať vstavanú navigáciu, rádio, ale aj svoj telefón, ktorého obrazovka môže byť bezdrôtovo zrkadlená.  Pustíte si napríklad oblúbené podkásty cez spotyfy.

Ešte raz k výberu:

Úplne nová Dacia Jogger prichádza v troch úrovniach výbavy:

  • Essential,
  • Comfort a
  • Extreme,

Na výber sú aj motory:

  • s benzínovým motorom TCe 110 so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou
  • s dvojpalivovým benzínovo-LPG motorom, ktorý poskytuje dojazd až 1 000 km.

Iný druh zážitku s LPG

Mala som možnosť na presstripe pojazdiť nový Jogger s benzínovo-LPG motorom. Bola to moja prvá šoférska skúsenosť s plynom. Čakala som nejaký druh „iného zážitku“ za volantom, ale neprišiel. Auto jazdilo ako na bežné benzíny/či nafty. Ten zážitok prichádza asi len rovno do peňaženky. Zostane vám v nej viac. Jazdíte totiž výrazne lacnejšie. Spotreba LPG je do 8 l/ 100 km, čo pri jeho cca polovičnej cene vzhľadom k benzínu znamená čo? Iný druh zážitku.

 

V skratke na záver?

Dacia Jogger je viacúčelové vozidlo zameraná na rodiny, a vyzerá to tak, že sa im naozaj podarilo. 

Jogger je vhodný aj pre dobrodruhov či outdoorových nadšencov, ktorí chcú investovať do moderného, dynamického a praktického auta, ktoré ľahko prepraví športové alebo rekreačné vybavenie.

Mne osobne sa na Jogger páči :

  • ponuka s dvojpalivovým benzínovo-LPG motorom, s dojazdom až 1 000 km
  • modulárne lyžiny na streche na všeličo a rýchlo
  • svetlá výška vozidla až po kufor, a  sedadlá aj v treťom rade, ktoré sú naozajstné, a posadíte tam bez hanby aj dospelého človeka

Máte chuť na Jogger ?

Úplne nový model Dacia Jogger je možné objednať od 2. decembra 2021, pričom prvé vozidlá  do dílerstiev už dorazili.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...