Nissan Micra DIG-S

barbora 0

Posledná verzia nového Nissanu Micra má jednu z najnižších úrovní emisií CO2 zo všetkých zážihových motorov – iba 95 g/km.

„Nízka úroveň emisií bez vplyvu na jazdné vlastnosti znamená, že nová Micra 1.2 DIG-S nastavuje nový štandard pre súčasnú generáciu mestských vozidiel. Žiadny iný kompaktný hatchback poháňaný zážihovým motorom sa jej nevyrovná v celkovej účinnosti… a je v tomto smere viac než porovnateľná s ekvivalentnými vozidlami so vznetovým motorom.“, Pierre Loing, viceprezident pre produktovú stratégiu a plánovanie, Nissan International SA

 

Nová MICRA 1,2 DIG-S

  • Inovatívne technológie na dosiahnutie nízkej úrovne emisií, nízkej spotreby a silného výkonu
  • Vyspelý, úplne nový trojvalcový motor „Pure Drive“ s nízkym trením
  • Zážihový motor s objemom 1,2 litra s výkonom 72 kW (98 k), 12 ventilmi a priamym vstrekovaním DIG-S (Direct Injection Gasoline)
  • Millerov cyklus spaľovania a turbodúchadlo na dosiahnutie dokonalej účinnosti a výkonu
  • Mimoriadne nízka úroveň emisií CO2: iba 95 g/km
  • Systém štartovania a vypínania motora tlačidlom
  • Spotreba ako pri vznetovom motore, ale s výkonom a vycibrenosťou zážihového motora
  • Nízke náklady vlastníctva
  • Pripája sa k súčasnému modelu s výkonom 59 kW (80 k), ktorý je v predaji od októbra 2010

 

Nový 1,2-litrový, trojvalcový motor

je stelesnením technológie Pure Drive spoločnosti Nissan – ponúka živý výkon, nízku spotrebu a mimoriadne nízku úroveň emisií, iba 95 g/km, jednu z najnižších hodnôt, ktorá bola kedy dosiahnutá zážihovým motorom. Bol skonštruovaný tak, aby spĺňal a prekonával nároky moderného sveta na každodenné jazdenie.

Tento motor je plný technických inovácií. Využíva Millerov cyklus spaľovania a priame vstrekovanie, alebo DIG (Direct Injection Gazoline), s cieľom dosiahnuť vyššiu účinnosť spaľovania, zatiaľ čo turbodúchadlo slúži na okamžitú odozvu na plynový pedál a vyšší výkon.

Vďaka tomuto výnimočnému motoru možno emisie bez problémov stlačiť pod 100 g/km, pričom nízke náklady na vlastníctvo z neho robia skutočnú alternatívu porovnateľným vznetovým motorom … s pridanou výhodou vyššej vycibrenosti chodu.

Najnovšia Micra, uvedená na konci minulého roka, je dokonalým mestským vozidlom s kompaktnými vonkajšími rozmermi, ale priestranným interiérom.

Jazdu v meste

uľahčuje prvotriedny výhľad vo všetkých smeroch. Micra je vybavená technológiami, ktoré sú nielen inovatívne, ale aj skutočne užitočné. Buď štandardne alebo voliteľne sú dostupné prvky, ako je napríklad Nissan Connect – plnointegrovaný zábavný a informačný systém obsahujúci satelitnú navigáciu s dotykovým ovládaním.

Ale asi najpraktickejším prvkom pre mestské vozidlo je funkcia, ktorú často nenájdete ani v oveľa väčších vozidlách: systém merania parkovacieho miesta (Parking Slot Measurement – PSM). Ako jeho názov napovedá, tento systém zmeria potenciálne parkovacie miesto a povie vodičovi, či je na vozidlo dostatočne veľké alebo nie.

„Pokiaľ ide o výkonnostné parametre, prvým, na ktorý sa zákazníci mestských vozidiel dnes pozerajú, je úroveň emisií. Nová Micra DIG-S nespochybniteľne zaujíma najprestížnejšie pozície tabuliek emisií, ale inteligentné technológie pod kapotou znamenajú, že aj jej „konvenčný“ výkon je podobne úctyhodný,“ uviedol Pierre Loing, viceprezident pre produktovú stratégiu a plánovanie, Nissan International SA.

„S okamžitou odozvou a vycibrenosťou, ktorú môže poskytnúť len zážihový motor, spoločne s pevným, ale komfortným novým podvozkom a množstvom vyspelej technológie, ako je systém merania parkovacieho miesta, je nová Micra rovnako doma na otvorenej ceste ako v meste.“

 

Zdroj: TS Nissan

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 3,50 z 5)
Loading...

Pridaj komentár