Klesá nehodovosť, nižší počet obetí a zranených

webnoviny.sk 0

www.sxc.hu

(WEBNOVINY) – Za prvé štyri mesiace tohto roka klesol oproti rovnakému obdobiu vlaňajška počet mŕtvych na cestách až o 21 a počet zranených o 158 osôb.
Pozitívny vývoj dopravnej situácie na slovenských cestách tak pokračuje aj v tomto roku, povedal dnes pri zverejnení štatistických údajov za prvú tretinu tohto roka minister vnútra Robert Kaliňák. Zaujímavosťou je, že v sledovanom období policajti zaevidovali aj týždeň, kedy sa nestala žiadna tragická nehoda. Išlo konkrétne o 9. týždeň tohto roka a stalo sa to po prvýkrát v histórii. V období od 1. januára do začiatku mája zaevidovali policajti 5 047 nehôd, čo je o 499 menej ako v rovnakom období minulého roka. O život prišlo 95 osôb, vlani bol počet obetí 116. Za prvé štyri mesiace tohto roka poklesol aj počet ťažko a ľahko zranených. Kým v roku 2009 bolo v štatistikách 2 411 zranených, tento rok ich počet poklesol na 2 253.

Slovensko sa ešte v roku 2002 zaviazlo Európskej únii znížiť počet obetí do konca roka 2010 z vtedajšieho stavu 610 na polovicu. Vlani sa ich vďaka novému zákonu o cestnej premávke a dobrej práci polície podarilo rapídne znížiť na 347, uviedol minister. Od 1. februára môžeme objektívne porovnávať aj počet dopravných nehôd podľa nových pravidiel, ktoré nastavil zákon o cestnej premávke platný od 1. februára 2009. Môžeme konštatovať, že klesol aj počet dopravných nehôd – konkrétne za sledované obdobie o 499, informoval Kaliňák. Znižovať nehodovosť sa podľa neho darí polícii už od roku 2008, teda tretí rok po sebe, ide tak o dlhodobejší trend a nie náhodné výkyvy.

Zdroj: www.webnoviny.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár