Na pumpe zaplatíme aj bez vystúpenia z auta

redakcia 0

Prvýkrát na Slovensku budú mať vodiči od polovice mája 2017 možnosť využívať Masterpass, na väčšine čerpacích staníc Shell.

shutterstock

Použitím Masterpass budú môcť zákazníci platiť za palivo priamo z auta jednoduchým naskenovaním QR kódu na výdajnom stojane ešte pred natankovaním paliva.

Platbu bude možné uskutočniť smartfónom alebo tabletom priamo pri výdajnom stojane a vďaka nádvornej obsluhe tak vodič na väčšine čerpacích staníc Shell nebude musieť vôbec vystúpiť z vozidla, pokiaľ sám nebude chcieť.

Za spojením spoločností Shell a Mastercard stojí obojstranné nadšenie pre inovácie. Služba Masterpass v tomto ohľade ponúka bezpečné, overené a technologicky pokročilé riešenie.

V porovnaní so štandardným spôsobom platby v obchode na čerpacej stanici tak prináša iný druh komfortu, a tiež výraznú časovú úsporu pre zákazníka.

SHELL

 

Nastavenie aplikácie Masterpass na tankovanie paliva na čerpacích staniciach Shell:

1) Najprv je potrebné zaregistrovať platobnú kartu, prípadne vernostnú kartu Shell ClubSmart, aby sa pri transakciách načítali vernostné body.

2) Potom je nutné uskutočniť overovaciu transakciu v hodnote 5 centov.

3) A nakoniec v „Nastaveniach“ aplikácie aktivovať položku „Platby na čerpacích staniciach“.

Postup platby:

1) Pred natankovaním priamo z vozu naskenovať QR kód umiestnený na stojane.

2) V aplikácii zvoliť číslo stojana, čiastku, a vykonať predautorizáciu.

3) Po schválení transakcie natankovať a platbu následne skontrolovať na elektronickej účtenke v mobile/tablete.

4) V pokoji sadnúť za volant a vyraziť znovu na cestu.

Poznámky:

• Platba prostredníctvom mobilného telefónu alebo tabletu môže z bezpečnostných dôvodov prebiehať iba vnútri auta. Služba preto nie je určená pre motocyklistov.

• Platba za pohonné hmoty digitálnou peňaženkou Masterpass by Mastercard bude možná od polovice mája 2017 na väčšine čerpacích staníc Shell na celom Slovensku, zatiaľ nebude dostupná na 11 partnerských čerpacích staniciach Shell.

ingimage

 

Výhoda pre rodičov s deťmi

„Platenie pomocou aplikácie Masterpass na našich čerpacích staniciach ocenia nielen časovo vyťažení vodiči vďaka rýchlosti celého platobného procesu, ale tiež napríklad rodičia cestujúci s deťmi, ktorí ich teraz vôbec nemusia spustiť z dohľadu. Veríme, že zákazníci ocenia túto inovatívnu a komfortnú službu využívajúcu najmodernejšiu platobnú technológiu na našich čerpacích staniciach,“ uviedol Jan Čapský, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell na Slovensku a v Českej republike.

Slovensko je pre Shell treťou krajinou na svete, kde budú mať zákazníci možnosť zaplatiť za palivo priamo z auta.

Ako na to?

Jednoduché a komfortné používanie Masterpass si je možné stiahnuť ako štandardnú aplikáciu s názvom Masterpass AT, CZ, SK na Google Play pre zariadenia s operačným systémom Android, alebo v App Store pre zariadenia s iOS.

Potom stačí niekoľko jednoduchých krokov pre nastavenie aplikácie a službu bude možné použiť na väčšine čerpacích staníc Shell na Slovensku a tiež u viac ako dvoch tisíc slovenských obchodníkov, v rámci stoviek tisíc internetových obchodov a u šiestich miliónov obchodníkov, umožňujúcich bezkontaktné platby po celom svete. 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár