Mitsubishi ASX má najväčší batožinový priestor v triede

TS Mitsubishi 0

Prvé vozidlá nového cestného crossoveru MITSUBISHI ASX prišli na slovenský trh 1. júla 2010. Počas letných mesiacov sa tak k zákazníkom dostala najskôr vznetová verzia 1.8 DI-D s vyšším výkonom 150k. Od septembra je k dispozícii už aj druhý dieselový variant 1.8 DI-D s nižším výkonom motora 116k, ako aj benzínová verzia 1.6 MIVEC s výkonom 117k. Ceny začínajú na hranici 16 500 € s DPH, výhodou je 5-ročná záruka.

ASX ponúka najviac vnútorného priestoru v triede

Pasažieri sediaci vpredu aj vzadu tak majú rovnako veľa miesta na nohy ako v Outlanderi, z ktorého prebral crossover ASX až 70 %, vrátane voliteľného pohonu 2WD alebo 4WD. Veľkorysý je aj batožinový priestor s objemom 442 l až 1 219 l. Dodatočnou úpravou sa batožinový priestor podarilo zväčšiť až na 488 l.

Nové motory rešpektujúce ekologické trendy

Ako najnovší príspevok k zelenej stratégii spoločnosti MMC bude model ASX prvým vozidlom, do ktorého sa bude montovať úplne nový celohliníkový vznetový 4-valcový 16v motor s rozvodom DOHC, s priamym vstrekovaním paliva Common rail a nízkym dopadom na životné prostredie, spĺňajúci emisnú normu EURO 5.

Asi najzaujímavejšou z rady noviniek je patentovaný systém spoločnosti Mitsubishi tzv. „MIVEC“ so systémom variabilného časovania ventilov. Táto technológia je vôbec po prvý raz na svete montovaná do osobných automobilov so vznetovým motorom.

Strategický význam v Európe v podmienkach nesmierne konkurenčného prostredia bude mať aj skutočnosť, že mimoriadne hladko bežiaci vznetový motor “4N13” so zdvihovým objemom 1 798 ccm MIVEC s nízkym dopadom na životné prostredie bude na jeho ekologickej misii podporovať – v štandardnej výbave vo všetkých verziách – technológia ClearTec s nízkymi emisiami CO2 vrátane:

  • Systému “Auto Stop&Go”
  • Filtra pevných častíc s uzavretým obehom
  • Elektrického posilňovača riadenia
  • Vysoko výkonného alternátora s reguláciou toku elektrickej energie
  • Rekuperačných bŕzd
  • Koncových svetiel s LED diódami (nízka energetická náročnosť)
  • Pneumatík s nízkym valivým odporom

Pre priaznivcov benzínových motorov sa model ASX bude dodávať aj s novým 1.6 litrovým 16v motorom DOHC MIVEC. Ide o ďalší vlastný vývojový variant, tentoraz motora spoločnosti Mitsubishi so zdvihovým objemom 1.5 l, ktorý sa montuje do modelového radu Lancer. V aplikácii pre ASX bude tiež v ponuke s technológiou ClearTec a s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou.

 

Zdroj: TS Mitsubishi

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (6 hlasov, priemerne: 4,30 z 5)
Loading...

Pridaj komentár