Zlatý volant najvyššej kategórie pre Mercedes

TS Mercedes-Benz 0

Nové štvordverové kupé Mercedes-Benz CLS získalo spomedzi 10 finalistov ocenenie Zlatý volant 2010 v súhrne hodnotení vozidiel najvyššej kategórie: za segment najvyššej, ale súčasne aj za segment strednej triedy.

 

O víťazstve CLS rozhodlo viac ako štvrť milióna čitateľov nemeckých časopisov Bild am Sonntag, či Auto Bild ale aj ich dalších 26 európskych sesterských vydaní a tiež trojdňové testy 40 automobilových expertov.

 

Zlatý volant

je jedno z najprestížnejších motoristických ocenení vôbec. Udeľuje sa od roku 1975 najlepším automobilovým novinkám. Tohto roku sa do hodnotenia súťaže v prvom kole zapojilo 40 miliónov čitateľov z celej Európy.

 

Model Mercedes-Benz CLS vznikol v roku 2003 ako nová kategória vozidiel, ktorá prvý raz spojila eleganciu a dynamiku kupé s pohodlím a funkčnosťou limuzíny. Motoristi ho prijali s nadšením, konkurencia žasla: po celé roky až donedávna ostal CLS jediným štvordverovým kupé vo svojej triede. Nový CLS nadväzuje na priekopnícku rolu svojho predchodcu a prezentuje sa zároveň ako absolútna novinka, ktorá prináša opäť jedinečné inovácie.

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár