Luxus na štyroch kolesách so znakom Mercedes-Benz, Volvo a BMW

jarka 0

Automobilový trh ponúka množstvo rodinných vozidiel. Vybrať si môže naozaj každý. Prečo sa teda nepozrieť na väčšiu mieru luxusu, komfortu a prémiovosti značky BMW, Mercedes-Benz a Volvo…

Mercedes-Benz E combi

Technici zo Štutgartu sa v novom MB triedy E T-Modell (ako nazývajú verziu kombi) pohrali hlavne s priestorom. Dizajnovo zostal verný svojmu súrodencovi limuzíne. Dokonca aj zadné koncové svetlá majú rovnaké. Jeho elegancii neuškodil ani trochu drsnejší a robustnejší vzhľad s hranatejšími tvarmi, osobne sa mi viac hodí k mužom.

Rozmerovo narástol na úrovni lakťov o 50 mm a v oblasti hlavy tiež
o 50 mm. Pasažieri na zadných sedadlách sa vďaka tomu môžu tešiť väčšiemu priestoru. (Dĺžka 4 895 mm, šírka 1 854 mm a výška 1 471 mm.)

Batožinový priestor ponúka už v základe 695 litrov, no po sklopení sedadiel jednoduchým stlačením kľučiek na bokoch batožinového priestoru  sa vytvorí rovná plocha s objemom až 1 950 litrov. Pritom sa nemusíte trápiť s vyberaním opierok hlavy na zadných sedadlách alebo preinštalovávaním samotných sedadiel, ak ich potrebujete zložiť. Široký otvor zadnej kapoty dokonca uľahčuje naloženie objemnejšej batožiny.

E-čko kombi má jednu príplatkovú lahôdku, ukrytú v podlahe batožinového priestoru. Tretiu radu sedadiel otočených proti smeru jazdy, pričom nohy majú títo pasažieri na dne kufra. Sedadlá sú určené pre osoby s maximálnou výškou 140 cm, respektíve hmotnosťou 50 kg.

Množstvo asistenčných systémov, inovovaný podvozok, prepracovaný systém bezpečnostných prvkov, či doplnková výbava vyjadrujú luxus, ktorý Vám model E kombi ponúka.

MOTOR: E 200 CDI BlueEFFICIENCY (základ)
VÝKON: 133 koní (100 kW)
SPOTREBA: 7,4/5,1/6,0 (v meste/mimo mesta/kombinovaná)
EMISIE: 156 g/km
CENA: začína od 42 483 eur

Volvo XC60

Ide o najbezpečnejší crossover značky Volvo. Tvrdia to na svojej stránke, a keďže značka Volvo sa vždy maximálne orientovala na bezpečnosť, vôbec nejde len o prázdne reči, potvrdzuje to množstvo bezpečnostných systémov, ktorými XC60 disponuje už v štandardnej výbave, čo zodpovedá aj jeho cene.
  
Bezpečnostné systémy, ktoré Vás v XC60 strážia zahŕňajú napríklad: City Safety – ochrana pred dopravnými nehodami pri rýchlostiach do 30 km/h, ABS+EBD – antiblokovací systém s rozdelením brzdnej sily,
DSTC – stabilizačný systém, EBA – elektronický brzdový asistent,
RSC – stabilizačný systém proti prevráteniu, HDC – kontrola zjazdu z kopca, elektronická ručná brzda, informačný systém vodiča, SIPS – ochrana proti bočnému nárazu, WHIP – ochrana proti nárazu zozadu a mnoho mnoho ďalších už v základnej výbave.

Jeho čistý dizajn a jemné línie si zachovávajú vzhľad podobný jeho väčším súrodencom XC70 a XC90. Typická vlna na bokoch sa stala tradičným prvkom značky Volvo. Tvar zadných svetiel a LED diódová technológia vyzerá úchvatne hlavne v noci. Rozmerovo je tento model menší, napriek tomu poskytuje dostatočný priestor.

Na materiáloch použitých v interiéri Volvo nešetrilo. Nájdete tu kvalitné plasty, či jemnú kožu. Palubná doska má vynikajúcu ergonómiu a ovládacie prvky sú prehľadne zoradené. Sedadlá dostali vynikajúcu bezpečnú konštrukciu. Systém ISOFIX pre krajné zadné sedadlá sa dodáva už v sériovej výbave. Okrem toho Volvo ponúka množstvo doplnkovej výbavy, ktorú oceníte práve pri malých deťoch.

490 litrov poskytuje objem batožinového priestoru v základnom tvare. Sedadlá sa však dajú sklopiť do roviny v pomere 40:20:40, spolu s možnosťou sklopenia opierky sedadla spolujazdca tak dosiahnete objem až 1 450 litrov.

MOTOR: 2.4D (základ)
VÝKON: 175 koní (129 kW)
SPOTREBA: 7,8/5,0/6,0 (v meste/mimo mesta/kombinovaná)
EMISIE: 159 g/km
CENA: začína od 34 950 eur

BMW 5 GT

Bavorská značka vytvorila model, ktorý bol malým šokom aj pre odbornú verejnosť. Kombinuje najlepšie vlastnosti limuzíny, SUV a rodinného automobilu. Dizajn sa čiastočne podobá BMW radu 7, silueta pripomína BMW X6 v jemnejšom prevedení. Otváranie zadného veka batožinového priestoru sme obdivovali už pri v novej Škode Superb, tzn. dvojité otváranie buď ako limuzína alebo ako hatchback.

Batožinový priestor sa pohybuje od 440 do 1 700 litrov, v závislosti od sklopenia sedadiel. Malou nevýhodou je, že sa sedadlá nedajú sklopiť do roviny.

Interiér predstavuje čistý luxus, hlavne z miesta vodiča v ňom opäť čiastočne spoznáte model radu 7. BMW 5 GT dosahuje dĺžku takmer päť metrov, vďaka čomu je na zadných sedadlách dosť miesta. Sedadlá sú za príplatok elektronicky nastaviteľné v rôznych smeroch a dajú sa posunúť až o 10 cm. Lepší dojem z priestoru navodí veľká panoramatická strecha s posuvným a výklopným strešným oknom. Nevýhodou je, že má len štyri plnohodnotné sedadlá. Super luxusné, super kožené, super tvarované. To piate v strede na zadných sedadlách je pomerne úzke. 

Potešiť by Vás mohol aj príplatkový zábavný systém s displejmi na operadlách predných sedadiel, upevnenie detskej sedačky ISOFIX a množstvo bezpečnostných systémov v štandardnej výbave.
BMW 5 Grand Tourismo však ponúka omnoho viac.

MOTOR: 530d
VÝKON: 245 koní (180 kW)
SPOTREBA: 8,1/5,6 (v meste/mimo mesta)
EMISIE: 173 g/km
CENA: začína od 54 900 eur

https://www.mercedes-benz.sk/uvod
https://www.volvocars.com/sk/Pages/default.aspx
https://www.bmw.sk/sk/sk/index.html

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár