Hostí kráľovskej svadby prevážali v automobiloch Volvo

barbora 0

Švédska korunná princezná Victoria a Daniel Westling mali svadbu v dňoch 17. až 19. júna 2010 v Štokholme a na oslavách sa zúčastnili príslušníci kráľovských rodín z celého sveta.

 

 

Také veľké a významné podujatie ako kráľovská svadba predstavuje náročnú logistickú úlohu. Oficiálni hostia pricestujú zo všetkých kútov sveta a musia sa prepravovať do svojich hotelov a na rozličné aktivity počas trojdňových osláv. Už v počiatočnej fáze plánovacieho procesu bola dohodnutá spolupráca, na základe ktorej si švédsky kráľovský dvor na podujatie prenajal 85 špeciálne modifikovaných automobilov značky Volvo, ktoré boli oficiálnymi vozidlami pre kráľovskú svadbu 2010 a počas svadobného týždňa slúžili na prepravu svadobných hostí.

“Je nádherné, že Volvo sa zúčastní na takomto veľkom, medzinárodne významnom podujatí pre Švédsko a švédsku monarchiu,“ povedal Olle Axelson, senior viceprezident pre komunikáciu spoločnosti Volvo Car Corporation.

Na prepravu svadobných hostí boli použité limuzíny Volvo S80 a kombi Volvo V70. Podľa požiadaviek kráľovského dvora mali všetky vozidlá úspornú konfiguráciu pohonného ústrojenstva DRIVe s emisiou oxidu uhličitého pod 120 gramov na kilometer. Všetky automobily mali žiarivú bielu farbu karosérie (odtieň Ice White) a insígnie kráľovskej svadby na bočných dverách.

Svadobné insígnie sa opakovali aj na koženom čalúnení v kabíne – boli aplikované na číslovaných opierkach hlavy. Automobily boli vybavené exkluzívnym mäkkým koženým čalúnením. Svadobná insígnia bola vytvorená špeciálne pre túto príležitosť a opakovala sa na mnohých ďalších detailoch vozidla ako napríklad na okrasných lištách prahov dverí. Teraz, po svadbe budú oficiálne vozidlá rozpredané na domácom švédskom trhu.

Svadobný obrad prenášala švédska národná televízia SVT. Predpokladalo sa, že obrad bude sledovať okolo 500 miliónov televíznych divákov na celom svete. Na svadobnom obrade sa očakávala účasť medzi 2.000 až 3.000 zahraničných novinárov, avšak tri svetové agentúry: AP, Reuters a AFP pristúpili k bojkotu informácií o tejto udalosti, ktoré sa rozhodli, že nebudú poskytovať spravodajstvo vo forme textu, fotografií ani videozáznamov. Viedli ich k tomu údajne nezvyčajné obmedzenia, ktoré zaviedla verejnoprávna švédska televízia SVT.

Zdroj: TS Volvo

 


1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár