JEEP oslavuje 70-tku novými prírastkami

barbora 0

Ikona terénnych vozidiel, ktorá dala pomenovanie celému svojmu segmentu a našla si svojich stálych fanúšikov i majiteľov vo viac ako 120 krajinách sveta, sa „dožíva“ v tomto roku svojich 70. narodenín.

Od roku 1941, kedy značka uviedla svoj prvý model Willys, je verná svojej tradícii a reputácii. Potvrdzuje to aj jej široká škála modelov pre všetky segmenty 4×4, od mestských SUV až po skutočné offroad modely.


Rok 2011 je nielen rokom 70. výročia značky Jeep, ale aj jej kompletne prepracovanou a vynovenou ponukou svojich modelov. V rámci svojich osláv pripravil Jeep špeciálne edície pre všetky svoje súčasné modely – Patriot, Compass, Cherokee, Grand Cherokee, Wrangler a Wrangler Unlimited.


Zmeny limitovanej edície sú viditeľné hneď na prvý pohľad – farba karosérie s pridanou bronzovo-hnedou, čiernou a matnou striebornou, nové disky kolies z ľahkých zliatin, štýlové prešívanie poťahov sedadiel, logá 70. výročia na sedadlách a palubnej doske či integrované priamo v navigačnom rádiu.

Jeep Grand Cherokee 2011

Vlajková loď značky Jeep, a u Slovákov najobľúbenejší model, sa dočkala svojho legitímneho nástupcu príchodom modelového roku 2011.

Nový Grand Cherokee predstavuje to najlepšie, čo značka Jeep doteraz vyvinula a ponúkla. Pred vyše 18 rokmi vytvorila trh luxusných SUV, predala viac ako 4 milióny kusov tohto modelu a v tomto trende sa bude snažiť pokračovať aj so svojím novým modelom.


Nová generácia je väčšia, luxusnejšia a bezpečnejšia ako kedykoľvek predtým. Ponúka prémiový pohon 4×4 a vynikajúce jazdné vlastnosti na ceste bez obmedzenia svojich terénnych daností.

Jeep Cherokee 2011

Jeep Cherokee získal pre rok 2011 nové farby interiéru, multifunkčný volant, aktívne opierky hláv, disky kolies či farby exteriéru.

Novinkou je aj prepracovaný motor – pôvodný 2.8 CRD turbodiesel prešiel potrebnými úpravami pre splnenie emisných noriem Euro 5, ktoré okrem zníženej spotreby zvýšili celkový výkon motora zo 130 kW (177 k) na 144 kW (199 k). Kombinuje sa naďalej so 6-stupňovou manuálnou alebo 5-stupňovou automatickou prevodovkou.

Jeep Patriot / Jeep Compass 2011

Výraznými zmenami prešli dvojičky Jeep Compass a Jeep Patriot. Compass dostal úplne nový profilový dizajn vychádzajúci z úspešného modelu Jeep Grand Cherokee 2011, nové zadné LED svetlá či chrómovú koncovku výfuku.

Veľká pozornosť bola venovaná interiéru oboch modelov, ktoré dostali nové, kvalitné a mäkčené materiály príjemné na dotyk, nový multifunkčný volant, automatickú klimatizáciu či aktívne opierky hláv.

K zmenám prišlo aj pod prednou kapotou. Hlavne pre Európu je určený nový turbodiesel 2.2 CRD z dielne Mercedes-Benz s maximálnym výkonom 120 kW (163 k) / 3600-4200 ot/min a krútiacim momentom 320 Nm/1400 – 3600 ot/min. Spolu so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou ponúka kombinovanú spotrebu iba 6,6 litra na 100 km.

Zdroj: TS Daimler

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár