Nový FORD Fiesta je zatiaľ najpredávanejším autom v Európe

barbora 0

Štýlová súčasná generácia Ford Fiesta je oficiálne najpredávanejším autom Európy v marci a v prvom štvrťroku 2010. Informáciu zverejnil svetový líder v poskytovaní údajov z automobilového sektora, spoločnosť JATO Dynamics.

Výsledky JATO Dynamics sú založené na údajoch poskytovaných spoločnosťou JATO Consult. Údaje sa zbierajú z 27 európskych krajín. Údaje o značke Ford sa zvyčajne zakladajú na výsledkoch z 19 hlavných európskych trhov alebo všetkých 51 európskych trhov. Na 19 európskych trhoch boli predajné čísla 68 756 v marci a 140 447 kusov v prvom kvartáli.

  • Štýlová súčasná generácia Ford Fiesta je najpredávanejším autom v Európe v marci aj v prvom kvartáli 2010 (údaje JATO Dynamics)
  • Predaj 68 630 modelov Fiesta v minulom mesiaci znamená rast 25,8 % v porovnaní s marcom 2009 a takmer 11 800 kusov viac ako jeho najbližší rival (údaje JATO Dynamics)
  • Marcový predaj modelov Fiesta bol najvyšší zo všetkých modelov Ford vôbec za jeden mesiac v Európe
  • Predaj modelov Fiesta v prvom štvrťroku predstavuje 140 496 kusov, čo je cez 5400 kusov viac ako VW Golf (údaje JATO Dynamics)
  • Vyše 750 000 modelov súčasnej generácie Ford Fiesta – to je globálny predaj od jeho uvedenia pred 18-timi mesiacmi (zdroj: Ford)
  • JATO Dynamics potvrdzuje, že Ford je v marci najpredávanejšia značka v Európe

Podľa čísel predložených spoločnosťou JATO Dynamics sa v marci predalo 68 630 kusov Ford Fiesta, čo predstavuje medziročný rast 25,8 %. Zároveň bol predaj modelov Ford Fiesta o takmer 11 800 kusov vyšší ako jeho najbližšieho rivala Volkswagen Golf.

„Fiesta jednoducho predbehla VW Golf, osobitne vďaka silnému marcovému predaju v Spojenom Kráľovstve (+14,7 %) a Taliansku (+87 %), kde bolo 57 % všetkých modelov Fiesta (11 251 ks) na pohon LPG“, vysvetľuje JATO Dynamics.

 

Ingvar Sviggum, viceprezident pre marketing, predaj a služby spoločnosti Ford of Europe povedal: „Minulý rok bol skvelým rokom pre Fiestu napriek ekonomickým podmienkam, ale tento rok je zatiaľ ešte silnejší. Marcové predaje Fiesty boli najvyššie, aké sme kedy zaznamenali pri ktoromkoľvek modeli v jednom mesiaci v Európe.“

„Sme veľmi hrdí na súčasnú generáciu Ford Fiesta a naši zákazníci ju milujú“, dodal Sviggum. „Od jej vstupu na trh pred 18-timi mesiacmi sme predali viac ako 750 000 kusov po celom svete – čo by bol výnimočný úspech v akomkoľvek čase, ale ešte väčší je v takejto neobvyklej ekonomickej situácii. A s jej uvedením v Severnej Amerike verím, že Fiesta bude stále silnejšia.“

 

Zdroj: PR FORD

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (8 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár