Dražba áut sa stáva čoraz väčším trendom. Čo robiť, aby ste z nej odišli ako víťaz?

Andrej Tomič 0

Dražba je v poslednom čase naozaj skloňované slovo. Zúčastňuje sa ich stále viac a viac ľudí, či už ako predávajúci alebo ako kupujúci. Základom je ponúknuť za danú vec čo najviac peňazí spomedzi všetkých zúčastnených, pretože práve najvyššia ponuka produkt získava. Vedeli ste však, že podobným spôsobom si môžete vydražiť dokonca aj auto?

Aké druhy dražieb poznáme?

V súčasnosti poznáme dve základné druhy dražieb – anglickú a holandskú. Pri anglickej je základná vyvolávacia cena, ktorá sa postupne zvyšuje. Holandská je skôr opakom, pretože pokiaľ nikto neponúkne vyvolávaciu cenu, tá základná sa znižuje. Ďalším, osobitným druhom je online aukcia, respektíve dražba, ktorá je už dlho populárna práve v zahraničí.

 

Je dražba naozaj výhodná?

Množstvo spoločností ponúka v dnešnej dobe autá ako v klasických, tak aj v online aukciách. Do vyhľadávača na konkrétnej stránke si stačí zadať požadované parametre a zvoliť si vozidlo presne podľa vašich predstáv. Voľba modelu, prevodovky či pohonného paliva je len jedno z mála, čo si môžete pri podobnom filtrovaní vybrať. Stačí si teda nájsť to vaše vysnívané autíčko a prihadzovať. V mnohých prípadoch sa stane, že ho tak získate za naozaj smiešne peniaze, a to sa už naozaj oplatí. 

Čo robiť, aby ste v dražbe uspeli?

Na to, aby stez dražby áut odišli naozaj ako víťaz, je dôležité nenechať sa uniesť. Ľudia často z vidinou perfektného vozidla prihadzujú a prihadzujú, až to všetko už nie je len o získaní auta, ale o dokázaní si, že na neho jednoducho máte. Držať sa na uzde vám zabezpečí, že cenu auta nepreplatíte napríklad aj o viac ako 20%. V zápale boja prirodzene ustupuje racionálne uvažovanie do úzadia, na čo prídete až oveľa neskôr. Jediná cesta je teda mať dopredu určený limit, po ktorý ste ochotný zájsť. Keď si auto vydraží niekto iní za vyššiu cenu, tak vám ani nebude mať byť čo ľúto, lebo viete, že by ste toľko peňazí aj tak neboli ochotní dať. Zväčša nováčikovia dražia a prihadzujú o dušu, no práve oni sa zvyknú popáliť a cenu poriadne prestreliť

Dražba – posledná možnosť predaja?

Množstvo ľudí si myslí, že vozidlá v dražbách áut sú po majiteľoch, ktorí nemali na lízing, a už vôbec nie na servis samotného vozidla. Zvyšné percento majiteľov zas predstavujú zosnulí, po ktorých nemal obľúbeného tátoša kto zdediť. Nie je to však celkom tak. Dražby áut sa v poslednom čase stávajú skutočným trendom, ako toho svojho miláčika kúpiť, či naopak získať nového.

Jedinou nevýhodou je asi len to, že si ho vopred nemôžete vyskúšať. Nie je to však ani zďaleka také, ako kupovať mačku vo vreci, pokiaľ je k autu k dispozícii kompletná dokumentácia, do ktorej patria napríklad aj servisné úkony.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár