Darujte adrenalín a bezpečnosť pod stromček v jednom

Marián Čabák, PR 0

Desiatky motoristov sa denne dostávajú do krízových situácií. Slovenská Asociácia Odťahovacích Spoločností zasahuje denne priemerne až 78 krát.

Šanca, že sa stanete účastníkom dopravnej nehody, je teda pomerne vysoká.

Aj šoféri, ktorí jazdia bezpečne sa raz za čas na vozovke určite strenú s problematickou situáciou. Krízové situácie zapríčiňujú najmä tri základné chyby vodičov:

 1. nepozornosť alebo nevenovanie sa jazde
 2. nedodržanie rýchlosti, ktorá je primeraná podmienkam jazdy
 3. nedodržanie bezpečnej vzdialenosti
 4. Ak sa chceme vyhnúť nehodám a v čo najvyššej miere eliminovať ich následky, je nenahraditeľná prax.

  „Je nevyhnutné, aby si každý sám nielen vyskúšal, ale aj dobre natrénoval, ako správne reagovať,“ zdôrazňuje inštruktor Školy šmyku SuperDRIVE Marián Čabák. „Keď sa človek zľakne, reaguje a koná podvedome a stráca schopnosť riešiť situáciu rozumom a odporúčaným postupom. Zmeniť sa to dá skutočne len tréningom.“

  SuperDRIVE je vysoká škola jazdenia

  v ktorej učia profesionáli, pre ktorých je práca v oblasti motorizmu diagnózou. Zameriava sa na vzdelávanie vodičov vo všetkých oblastiach motorizmu (osobné a nákladné autá, motocykle, ekojazda, defenzívna jazda, povinné preškoľovanie vodičov).  

  Čerpá pritom skúsenosti nielen z domácich zdrojov, ale aj z krajín, kde systém vyššieho vzdelávania vodičov funguje už desaťročia. S výučbou vodičov v oblasti bezpečnej jazdy začali už v roku 2002.

  SuperDRIVE je lídrom v oblasti ďalšieho vzdelávania vodičov na Slovensku, tréningami doposiaľ prešlo viac ako 25 000 vodičov.

  Škola šmyku – Škola bezpečnej jazdy

  Jedným z najobľúbenejších zimných školení je Škola šmyku – Škola bezpečnej jazdy. Trénujú sa štyri úrovne tréningov:

  1. Compact
  2. Intensiv
  3. Advanced
  4. Dynamic
  5. Všetky prebiehajú v troch tréningových centrách v Trenčíne, Prešove a Pachfurthe (30km od Bratislavy).

   Účastníci tréningu Compact sa naučia základy správneho sedenia a riadenia a ozrejmia si schopnosti a funkcie ABS. Taktiež sa naučia definovať problémy a riziká pri riadení auta a riešiť krízové situácie (krízové brzdenie). Uvedené vedomosti sa samozrejme precvičia prakticky pod certifikovaných inštruktorov. Školenie prebieha nezávisle od ročného obdobia a počasia po celý rok.

   Následne sa vo vyšších celodenných tréningoch účastníci naučia ako zvládať pretáčavý a nedotáčavý šmyk. Spoznajú lepšie svoje vozidlo, jeho elektoronické systémy a získajú vedomosti, ako riešiť vyhýbací manéver a ďalšíe krízové situácie na cestách.

   Pokiaľ Vás Škola šmyku zaujala, môžete si darčekové poukazy zakúpiť na stránkach www.superdrive.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár