Ďalšia generácia Ford Focus v kompletnej zostave

TS Ford 0

Spoločnosť Ford Motor Company na parížskom autosalóne predstaví okrem viacerých noviniek zo svojej stajne aj ďalšiu generáciu modelu FOCUS.

Je to vôbec po prvýkrát, čo sa na jednom podujatí odprezentuje kompletný globálny rad Ford Focus s tromi dynamickými karosárskymi verziami, ktoré sú pripravené na sériovú výrobu. Zákazníci tak budú mať možnosť nahliadnuť pod kapotu nového modelu skôr, ako sa začiatkom roku 2011 dostane do predaja v Európe a Severnej Amerike.

Nový Focus sľubuje prekonať konkurentov cenovo dostupnejšími technológiami a prvkami, ktoré zákazníci v tomto náročnom segmente ešte nemali možnosť zažiť. Model Focus nasledujúcej generácie zákazníkom ponúkne aj ten najvyšší štandard kvality a detailného spracovania, plus vynikajúcu úsporu paliva a povýši legendárne jazdné vlastnosti rodiny Focus na novú úroveň.

Medzi najväčšie hviezdy tohto podujatia bude bezpochyby patriť nový model ST s výkonom 250 koní, ktorý sa na trh dostane až začiatkom roku 2012. Túto „svalnatú“ verziu Focusu návštevníci autosalónu v Paríži určite neprehliadnu aj vďaka novej, výraznej farbe odtieňu ‚Tangerine Scream‘, ktorá odráža vzrušenie a energetický charakter modelu ST.

Ďalšou významnou novinkou od Forda je aj nová technológia elektrického pohonu, ktorá bude súčasťou nového C-MAXu PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle). Tento model sa bude vyrábať v španielskej Valencii a predávať sa začne počas roku 2013.

Najnovší C-MAX a Grand C-MAX budú reprezentovať modely s najvyššou výbavou Titanium, zážihovým motorom Ford EcoBoost s objemom 1,6 l (180 k), a vylepšeným vznetovým motorom Duratorq TDCi s objemom 2,0 l.

Pri novej generácii rodiny modelov Focus si našli miesto aj 5-dverová verzia a kombi verzia nového radu Mondeo, ktorý bol predstavený na moskovskom medzinárodnom autosalóne. Na parížskom autosalóne zažije svoju premiéru verzia Mondeo ECOnetic s ultra nízkou hodnotou emisií CO2. V stánku spoločnosti Ford návštevníci uvidia aj najnovší model S-MAX a Galaxy, ktoré boli na trh uvedené začiatkom roku 2010.

Zdroj: TS FORD

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár