Dacia DUSTER

jarka 0

Rumunska značka Dacia prezentuje na trhu lacné a jednoduché vozidla. Prednedávnom predstavila model Duster. Toto vozidlo určite nepredstavuje vrchol dizajnu ani komfortu, no nemôžem si pomôcť akosi ma oslovilo. A nie je to len cenou, ktorá začína na 9990 €.

Pohon a motor

Duster je automobil, ktorý sa radí k SUV, teda terénnym vozidlám. Technici ho postavili na podvozku Loganu a vyrába sa vo verzii 4×2 a 4×4.
Na Slovensku bude v ponuke s týmito motormi: benzínovým 1.6 16V s výkonom 77 kW (105 koní) a s dieselovým 1.5 dCi s výkonom 63 kW
(85 koní), resp. 80 kW (110 koní).
Duster s pohonom predných kolies dostal 5-stupňovú a verzie s pohonom 4×4 a dieselovými motormi 6-stupňovú manuálnu prevodovku.

Ceny a výbavy

Dacia ponúka Duster vo výbavach:
Acces od 9 990 €
Ambiance od 10 490 €
Arctica od 13 090 €
a luxusná výbava Exception v koži za 15 990 €

Batožinový priestor

Duster má k dispozícii batožinový priestor s objemom od 408 l do 475 l (verzia 4×4, 4×2), ktorý sa sklopením operadiel zadných sedadiel zväčší na 1 636 l. Ak sklopíte aj operadlo sedadla spolujazdca môžete vo vozidle prepraviť predmety dlhé až 2, 65 metra.
Malou nevýhodou je, že po sklopení operadiel zadných sedadiel sa nevytvorí rovná ložná plocha, ktorá je v moderných vozidlách takmer samozrejmosťou.

Funkcie

Podľa zvolenej výbavy Vám Duster ponúka výškovo nastaviteľný volant, manuálne alebo elektricky nastaviteľné a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá, klimatizáciu, palubný počítač, centrálne zamykanie, sklopné zadné sedadlo delené v pomere 1/3 ku 2/3, ale aj ESP za príplatok a mnoho ďalších.

Bezpečnosť

Duster je už v základnej verzii vybavený airbagom vodiča a spolujazdca. Okrem toho disponuje prednými hmlovými svetlometmi, systémom ABS, ESP, ASR, BMR a trojbodovými bezpečnostnými pásmi na všetkých zadných sedadlách.

Záruka

Výrobca ponúka na vozidlo záruku 3 roky alebo 100 000 km.

Dizajn

Nechám na Vás, či sa Vám toto vozidlo páči alebo nie. Mňa nevysvetliteľným spôsobom okúzlilo. A to sa musím priznať, že sa mi páčia skôr malé športové autá a kombíky so zníženým podvozkom a širokým rozchodom kolies.

Fotozdroj: www.dacia.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (19 hlasov, priemerne: 4,20 z 5)
Loading...

Pridaj komentár