Nový Chevrolet Aveo sedan

barbora 0

Atraktívny nový malý model Chevrolet sa už pri premiére päťdverovej verzie na jeseň minulého roka stretol s veľmi pozitívnou odozvou publika.

Doterajší model Aveo sedan bol na európskom trhu veľmi úspešným modelom – v segmente malých 4-dverových áut bol 5. najpredávanejším. U nás však má, najmä v konkurencii Škodoviek a VW, menší priestor pre odbyt.

„Nové Aveo reprezentuje pre nás ďalší dôležitý krok vpred v mnohých oblastiach: dizajne, ovládateľnosti, kvalite a priestore,“ povedal Wayne Brannon, prezident a výkonný riaditeľ Chevrolet Europe. „Boli by sme radi, keby zopakoval predajné úspechy modelu Cruze v segmente malých automobilov.“

 

Aveo sedan – zameraný na rodinu

mal svetovú výstavnú premiéru v januári tohto roku na autosalóne North American International Auto Show v Detroite (v USA pod názvom Sonic) a má mnoho rovnakých výrazných prvkov dizajnu ako hatchback.

Kým hatchback skôr osloví mladých zákazníkov, zrelší dizajn verzie sedan má pritiahnuť inú skupinu zákazníkov, predovšetkým rodiny.

Nové Aveo je dlhšie a širšie ako predchádzajúci model, objem batožinového priestoru sa zväčšil o viac ako 100 litrov, na slušných 502 litrov. Patrí k najväčším v triede malých automobilov.

 

Dizajn

Oproti súčasnej verzii pôsobí nove Aveo elegantnejšie a dynamickejšie. Pri pohľade spredu majú päťdverová verzia a štvordverový sedan rovnaký energický vzhľad s veľkou dvojdielnou maskou chladiča, výraznými dvojitými reflektormi a napnutými plochami panelov karosérie. Zvyšujúca sa línia bokov verzie sedan je veľmi výrazná, dodáva štvordverovej karosérii elegantný profil a pripomína väčšieho príbuzného Cruze sedan.

Interiér modelu Aveo charakterizuje moderný dizajn s charakteristickými prvkami ako je motocyklom inšpirovaný dvojitý združený prístroj.

Modré kontúrové osvetlenie stredovej konzoly je súčasťou prístrojového panela, obklopujúceho vodiča a spolujazdca. Zákazníci modelu Aveo ocenia kvalitné materiály v interiéri, mnoho odkladacích priestorov na stredovom tuneli a moderný audio systém so vstupmi USB, aux-in a modul Bluetooth na telefonovanie s voľnými rukami.

 

Vyvinutý pre európsky trh

Podvozok modelu Aveo bol vyladený tak, aby poskytoval výbornú ovládateľnosť. Je to zásluha najmä pevnej štruktúry skeletu karosérie BFI (Body Frame Integral).

Všetky verzie majú prednú nápravu s tlmičovými vzperami McPherson. Súčasťou štandardného vybavenia je elektrický posilňovač riadenia EPS, elektronický stabilizačný systém ESC a protiblokovací systém ABS.

 

Rozšírená ponuka motorov

K dispozícii budú štyri benzínové a štyri dieselové motory, čo je oproti v súčasnosti predávaným dvom benzínovým verziám veľké PLUS.

Ponuka benzínových motorov obsahuje dve verzie štvorvalca 1,2 litra s výkonom 51 a 63 kW (70 a 86 k), motor 1,4 litra s výkonom 74 kW (100 k) a motor 1,6 litra s výkonom 85 kW (115 k).

Po prvý raz bude Aveo k dispozícii s dvoma verziami turbodiesla 1,3 litra s výkonmi 55 kW (75 k) a 70 kW (95 k), vybavenými systémom Štart/Stop.

Pri benzínových motoroch 1.4 a 1.6 bude na väčšine trhov k dispozícii za príplatok aj prvá 6-stupňová automatická prevodovka značky Chevrolet, novinkou je aj 6-stupňová manuálna prevodovka pre silnejšie verzie motorov.

Všetky motory sú vybavené najmodernejšími technickými prvkami ako kontinuálne variabilné časovanie ventilov a priame vstrekovanie paliva common rail pre naftové motory.

 

Zdroj a foto: TS Chevrolet

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (14 hlasov, priemerne: 4,20 z 5)
Loading...

Pridaj komentár