Nový Ford B-MAX: stvorený pre deti

barbora 0

Každý rodič dobre vie, aké ťažké je udržať čistotu v novom aute, ktoré každý deň používa rodina s deťmi a prípadne aj ich zvieracími miláčikmi.

Spoločnosť Ford sa pokúsila túto úlohu mamám a otcom trochu uľahčiť – postarala sa o to, aby bol nový B-MAX „odolný voči deťom“.

Inžinieri vystavili nový B-MAX laboratórnym testom, ktoré dôkladne preverili jeho odolnosť voči najkrutejšiemu zaobchádzaniu, akého sú deti a domáce zvieratká schopné: interiérové  materiály polievali mliekom a limonádami, poťahy testovali „palcátom“ s hrotmi a plasty vystavovali úderom ťažkej gumenej gule. 

Nový Ford B-MAX je „odolný voči deťom“

látkové poťahy a plasty v interiéri boli vystavené rôznym testom vrátane skúšok blatom, mliekom a sladkými nápojmi, ktoré mali simulovať nešetrné zaobchádzanie od detí a ich zvieracích miláčikov.

Odolnosť interiérových materiálov

voči škvrnám od nápojov, testovali ich „palcátom“ s ostrými hrotmi a šúchali suchým zipsom, aby nasimulovali zachytávanie textilných poťahov o prvky na detských odevoch a batohoch.

Vzorky kožených a látkových poťahov používaných v interiéri boli vystavené skúškam odolnosti voči škvrnám a umývateľnosti po tom, ako boli 24 hodín namočené v rôznych tekutinách. Boli dokonca zašpinené hlinou a mastnotou. 

Poťahy prešli skúškou „palcátom“, pri ktorej boli látkové poťahy 600-krát pošúchané kovovou guľou s ostrými hrotmi, preverila sa odolnosť poťahov voči zachytávajúcim sa zipsom a cvočkom; inžinieri navyše vykonali špeciálny test, pri ktorom poťahy sedadiel treli suchým zipsom.

Odolnosť plastov

Pri úderových skúškach – vykonávaných pri extrémne nízkej teplote -30 °C, pri ktorej sú plasty krehkejšie – boli plastové diely vystavované nárazom gumenej gule desaťkrát ťažšej než štandardná futbalová lopta, aby sa preverila ich odolnosť voči úderom a kopancom. 

„Pomocou najrôznejších skúšok, od polievania sladkými nápojmi až po okopávanie zablatenými topánkami, sme chceli zaručiť, že interiér modelu B-MAX bude pripravený na čokoľvek,“ povedal Mark Montgomery, hlavný materiálový inžinier spoločnosti Ford of Europe. „Sám mám malé deti, takže veľmi dobre viem, aký neporiadok dokážu urobiť.“

Bezkonkurenčne najlepší prístup

Okrem odolného interiéru nový B-MAX zaručuje aj bezkonkurenčne najlepší prístup pri nastupovaní, vystupovaní a nakladaní batožiny vďaka systému dverí Ford Easy Access Door s prednými dverami na pántoch a zadnými posuvnými dverami. 

Stredný (B) stĺpik úplne chýba – je totiž integrovaný priamo do zadných posuvných dvier.

Sami sme zvedaví, ako dopadne náš rodinka autotest, ktorý plánujeme koncom februára. Rozhodne ho šetriť nebudeme 🙂

 

Zdroj: Tlačová správa

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár