Autosalón Ženeva 2010

webnoviny.sk, Ondrej Rabatin 0


ŽENEVA 2. marca (WEBNOVINY – od vyslaného reportéra Ondreja Rabatina) – O novinkách z automobilového sveta, ktoré majú výstavnú premiéru na tohtoročnom ženevskom autosalóne, vás informujeme priebežne už pár mesiacov. So skracujúcim sa časom do začiatku tohto, pre motoristickú verejnosť veľmi významného podujatia, pribúdali fotografie a informácie o pripravovaných modeloch. Niektoré unikli na svetlo sveta neplánovane, iné automobilky zverejnili zámerne, aby sa práve ich modely „nestratili“ v záplave noviniek všetkých svetových výrobcov. Stále sa však nájdu aj takí výrobcovia, ktorí majú tú odvahu a predstavia nový model až priamo na autosalóne. Naozaj som nečakal, že ich bude až toľko.

Už len koncern Volkswagen, ktorý v predvečer autosalónu usporiadal malú predpremiéru svojich noviniek, mal čím prekvapiť. Volkswagen nám ukázal nový Sharan. Pred autosalónom však o ňom nebolo ani chýru ani slychu. Automobilka totiž mútila vodu najmä novým Touaregom, na ktorý strhla všetku pozornosť. Tak isto Škoda predstavila modernizovanú Fabiu a dnes sa pred nami znenazdajky zjavila hotová Fabia RS v krásnej zelenej metalíze. Seat predstavil koncept elektrického vozidla.

O poriadnu „show“ sa však postaralo až Lamborghini, ktoré predstavilo Gallardo 570-4 Superleggera. Porsche nám vyrazilo dych zrejme nástupcom modelu Carrera GT. Ten ponesie označenie 918 Spyder a je to neskutočne fascinujúce auto, ktoré samozrejme na pódium doviezol legendárny Walter Rohl. Po tom čo zhasol motor, nikdy nestarnúci Rohl vyskočil z auta s volantom v ruke v štýle monopostov F1. Hviezdou večera však bolo Bugatti 16 C Galibier.

Slovenské novinky

Na autosalóne v Ženeve vystavujú automobilky z celého sveta. V stovke áut, ktoré je tu možné vidieť, sú však aj také, na ktoré môžu byť hrdí aj Slováci. Okrem spomínaného Volkswagenu Touareg a nového Porsche Cayenne, ktoré sa vyrábajú v bratislavskom závode, tu bude mať svetovú premiéru aj nová Kia Sportage, ktorá sa vyrába spoločne s novinkou Hyundai ix35 v žilinskej továrni.

Zdroj: www.webnoviny.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár