Autom za vysnenou dovolenkovou destináciou

Natália Horváthová 0

Nie je snáď nič horšie, ako to, keď sa vám po ceste na dovolenku v zahraničí pokazí auto a stane sa nepojazdným. Auto, ktoré sa vydá na dlhú cestu do zahraničia by teda malo byť poriadne technicky skontrolované, aby bolo schopné zvládnuť celú trasu. Aj napriek tomu sa vám však môže prihodiť nepredvídaná porucha. Čo s tým?

Foto: Q – Service

Novšie automobily väčšinou nie sú problémové. Naopak staršie, tie, ktoré haprujú už pri bežnom používaní doma, by sa mali podrobiť pred dlhou trasou dôkladnej servisnej prehliadke.

Pár užitočných rád

I pri automobile v dobrej kondícii je dôležité skontrolovať termín výmeny oleja. Vymeňte ho včas, nenechávajte to na poslednú chvíľu. Tlak pneumatík by mal zodpovedať zvýšenej hmotnosti auta naloženého batožinou. Nezabúdajte ani na dofúkanie rezervného kolesa.

Je praktické si poznamenať aj názov paliva v jazyku krajiny, do ktorej cestujete na dovolenku. Doplňte si tiež počet reflexných viest podľa počtu pasažierov. Vesty nezaberú veľa miesta a ak plánujete zastávky na odpočívadlách budú pre vás i pre vaše deti užitočné.

Na čo a na koho sa môžete spoľahnúť v zahraničí?

V zahraničí sa spoľahnite na garanciu mobility. Pomoc v autorizovaných servisoch vám bude poskytnutá v prípade, že absolvujete prehliadku automobilu pred cestou do zahraničia.

Na mieste poruchy sa napokon preukážete pečiatkou garancie mobility. Pred tým je však potrebná prehliadka vášho automobilu v servise.

Preštudujte si podmienky garancie mobility

Pred cestou do zahraničia si preštudujte podmienky servisných služieb. Rozsah služieb býva rozličný. Niektoré garantujú odtiahnutie vozidla domov, iné vám vozidlo požičajú na pár dní, zatiaľ čo opravia vaše auto no za istý poplatok. Asistenčná služba je vo väčšine prípadov garantovaná len na obdobie garancie. Každý motorista by mal vedieť, aké služby poskytuje jeho autoservis.

Foto: Ingimage.com

 

Bezpečne na cestách Európou

Sieť servisov Q-Service na leto pripravila pre svojich zákazníkov prehliadku auta za bezkonkurenčné ceny na trhu. Môžete sa tak spoľahnúť na ich pomoc v Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku i Chorvátsku.

Vozidlo vám dokážu spojazdniť i priamo na ceste. Ušetríte tak čas i peniaze. Podmienkou je preukázanie servisnej kontroly Garancie mobility, ktorá okrem opráv na mieste zabezpečí i nevyhnutnú opravu, ktorá nie je možná priamo na ceste.

Ak sa vyskytne porucha zapríčinená výrobcom alebo servisom, kam patria drážkové a klinové remene, poistky a ďalšie súčiastky, problém sa dá riešiť priamo na mieste.

V prípade, že poruchu nie je možné vyriešiť priamo na mieste, vozidlo odtiahnu “servisáci“ do najbližšej dielne Q-Service alebo zmluvného partnera Garancie mobility.

Zákazníkovi bude zapožičaný náhradný automobil, v prípade, že si to situácia vyžaduje, po dobu opravy až na 6 dní. O vášho štvornohého tátoša bude postarané, a vy si môžete užiť dovolenku bez zbytočných stresov na cestách.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár