Alfa Romeo oslávila 100 rokov

barbora 0

Storočná história fungovania Alfy Romeo okorenená nespočetnými obchodnými a pretekárskymi úspechmi je devízou, ktorou sa môže pýšiť iba malý počet spoločností v automobilovom priemysle. Alfa Romeo vždy vystupovala z radu vďaka svojmu jedinečnému štýlu, ktorý má schopnosť vyvolávať silné emócie, a tiež vďaka svojim najvyspelejším technológiám a dynamickým jazdným vlastnostiam.

Alfa Romeo si k oslavám vybrala významné milánske miesta. Za všetky menujme aspoň Palazzo Marino, historické sídlo zastupiteľov mesta Milána, známu pretekársku dráhu Monza, či niekoľko impozantných milánskych námestí, kde boli po celú dobu vystavené dobre známe modely, rovnako ako i najnovší prírastok do rodiny, neodolateľná Alfa Romeo Giulietta.

Pre milovníkov talianskych šporťákov iste nie je prekvapením, že v Taliansku má Alfa Romeo vlastné múzeum. Čo už však prekvapivé je, že svätostánok vozidiel s hadom a krížom v znaku v neďalekom mestečku Arese bol pri príležitosti 100. narodenín značky otvorený každý deň od rána až do polnoci. Komentované prehliadky v mnohých jazykoch boli samozrejmým doplnením celej oslavy. Existuje lepší spôsob, ako sa dozvedieť viac o všetkých modeloch značky Alfa Romeo ako priamo pri zdroji?

O pomyselnú čerešničku na torte osláv storočia v znamení Alfy Romeo sa postaral poštový úrad Poste Italiane,

ktorý sa rozhodol vydať známku špeciálne vytvorenú pri príležitosti tohoto výročia.

Bohatý program vyvrcholil cez víkend veľkolepým medzinárodným zhromaždením všetkých nadšencov značky Alfa Romeo, ktorí sa zišli v svetoznámom kongresovom centre Fiera Milano. Prišlo sem viac ako 3000 áut značky Alfa Romeo zo 45 krajín. Z Fiera Milano vyrazili na spanilú jazdu centrom mesta, a to až na hrad Sforzesco, kde boli vystavené najvýznamnejšie modely značky z celej storočnej histórie.

Jednou z najpôsobivejších udalostí celej oslavy storočnej existencie značky bolo odhalenie bronzovej sochy „Disco Volante“ inšpirovanej pretekárskym spiderom Alfa Romeo 1900 z roku 1952. Táto impozantná bronzová socha zhmotňujúca esenciálne hodnoty značky Alfa Romeo je o to významnejšia, že bola vytvorená vďaka príspevkom milovníkov značky a členov alfistického fanklubu.

Sté výročie založenia talianskej továrne na rýchlosť a emócie však neslávili iba v Taliansku, ale po celom svete. Na Slovensku prebehli veľkolepé oslavy tohoto jubilea v rámci adrenalínovej show na pretekárskom okruhu.

Pri tejto príležitosti tiež vyšlo špeciálne výročné číslo Alfa Romeo magazínu, ktoré slovenskí alfisti veľmi dobre poznajú. Na oslavu stroročnice Alfy Romeo sa však magazín predstavil v novom kabáte. Prešiel grafickým re-designom, bol navýšený počet strán a okrem aktuálnych informácií o novom modeli Giulietta obsahuje napríklad články mapujúce históriu Alfy Romeo či predstavuje významné osobnosti spojené s touto značkou.

 

Zdroj: PR FIAT

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár