Aké rodinné auto?

Natália 1

Rodinné auto, pre ktoré sa rozhodnete, by malo zvládať každodenné situácie cestnej premávky. A nielen to! Rodinné výlety, detské autosedačky, nákup potravín pre celú rodinu či kočík si vyžadujú dostatočne veľký batožinový priestor.

foto: ingImage

Kúpa kvalitného a bezpečného auta pre celú rodinu je náročná a rozhodne ju netreba podceňovať. Pri výbere auta dbajte najmä na to, aby sa deti cítili pohodlne a bezpečne. Nezabudnite zohľadniť ani cenu a spotrebu automobilu.

Kedysi doména bohatých, dnes dostupné bežnej rodine

Veľkopriestorové automobily, boli kedysi radené medzi drahé a dostupné len pre bohatých ľudí, ktorí si mohli dovoliť rozmaznávať svojich rodinných príslušníkov veľkým priestorom a variabilitou vozidla. Dnes sú však dostupnejšie a ich výber je naozaj bohatý. Typy veľkopriestorových vozidiel patria medzi najmladšie. Tieto autá sa začali vyrábať pre potreby rodín. Od začiatku boli konštruované ako plnohodnotné rodinné autá slúžiace pre potreby rodinných príslušníkov a na zdolávanie dlhých trás rodinných výletov.

V ich výbave preto často nechýbajú pridané rady sedadiel či bezpečnostná výbava na veľmi vysokej úrovni. Rodinné automobily na trhu stále pribúdajú a pribúdajú. Sú čoraz dostupnejšie aj pre rodiny, ktorých finančný rozpočet nie je na úrovni tých najbohatších. Ponuka je pestrá a pri výbere buďte naozaj obozretní.

Nároky detí

Rodinné auto vyberajte aj s ohľadom na  pocity vašich detí. Dbajte na to, aby sa v ňom cítili bezpečne a čo najpohodlnejšie. Rodinné auto treba vyberať podľa praktických požiadaviek a potrieb. Pre rodinu s deťmi je najdôležitejšie pohodlné usadenie detí v autosedačkách a priestor pre kočík, neskôr bycikle,  či veľký rodinný nákup.

Kritériá určujú pravidlá

Rodinný automobil musí spĺňať viaceré kritériá. Sú nimi napríklad veľký priestor v zadnej časti kufra auta, spôsob upínania autosedačiek a najmä bezpečnosť, ktorej nikdy nie je dosť. Okrem klasického rodinného auta typu kombi sú v obľube tiež SUV automobily. Rodičom vyhovuje široký uhol otvárania dverí a tiež gumené koberce namiesto textilných.

Čím viac detí, tým viac priestoru

Pri batožinovom priestore sú dôležité aj jeho rozmery nie len vyjadrený objem v litroch. Pri výbere auta si so sebou vezmite aj kočík či prenosnú chladničku a vyskúšajte, či sa zmestí do kufra. Ukazovateľom veľkosti batožinového priestoru je aj nakladacia hrana v rovine s dnom kufra. Preverte si tiež ceny strešných nosičov a možnosti pripevnenia na strechu auta. Dieťa v autosedačke potrebuje na nohy toľko priestoru ako dospelý človek.

Detská poistka pod kontrolou šoféra

Elektronická detská poistka, ktorú ovláda vodič – rodič by mala byť vpredu. Nemusíte tak zbytočne vystúpiť z auta a otvoriť zadné dvere. Elektronická poistka má pamäť, takže pri opätovnom naštartovaní sa neodomkne. Parabolické zrkadlo je praktickou vymoženosťou. Vidieť v ňom zadné miesta v aute. Bezpečné sú aj zadné elektronické okná, ktoré sa dajú zablokovať. 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. my sme si z bazára v Košiciach kupili novu Kiu sportage. Auto má dva roky a je uplne nové. Zmestime sa tam všetci štyria a ešte aj velký nákup .Pre mna idealne rodinné auto

Pridaj komentár