4 jednoduché triky ako šetriť palivo

ts 0

Ak by európski vodiči používali štyri jednoduché triky zamerané na úsporu paliva, mohli by ušetriť až 1 000 eur ročne na pohonných hmotách. Vyplynulo to z prieskumu, ktorý si objednala americká automobilka Ford Motor Company.

Na prieskume sa zúčastnili vodiči z Francúzska, Nemecka, Talianska, Španielska a Veľkej Británie. Spoločnosť Ford si ho objednala s cieľom zistiť možnosti zmeny správania vodičov, ktoré by viedli k zníženiu výdavkov za pohonné hmoty.

Prišla k zisteniu, že výdavky na palivo, ktoré predstavujú v priemere 3 011 eur ročne, by mohli vodiči znížiť až o 994 eur.

Ako znížiť spotrebu paliva?

1.

 Zložiť strešný úložný box.

 

2.

Porovnať ceny pohonných hmôt na viacerých čerpacích staniciach.

 

3.

Každý mesiac kontrolovať a optimalizovať tlak v pneumatikách.

 

4.

Odstrániť prebytočné veci z interiéru vozidla.

 

Zaujímavosti z prieskumu

Z prieskumu tiež vyplynulo, že až 45 percent vodičov po natankovaní podľahne impulzívnemu nákupu na čerpacej stanici, čím sa ich výdavky ešte zvýšia. Najčastejšie podľahnú nákupu rôznych drobností nemeckí vodiči (63 percent). Talianski muži si po natankovaní najčastejšie kúpia ešte kávu (28 percent), zatiaľ čo vodičky vo Veľkej Británii si zvyknú kúpiť čokoládu (19 percent).

prekračovaniu rýchlosti majú najväčšie sklony nemeckí vodiči (až 89 percent), ktorí navyše jazdia agresívne (57 percent).

O pravidelnú mesačnú kontrolu tlaku v pneumatikách sa najmenej starajú francúzski vodiči (18 percent).

 

Španielski vodiči nechávajú nepretržite zapnutú klimatizáciu (19 percent).

 

Viac ako štvrtina britských vodičov nikdy neporovnáva ceny pohonných hmôt na rôznych čerpacích staniciach (26 percent).

 

Talianski vodiči najčastejšie nechávajú v aute nepotrebné veci (23 percent) a taktiež ani neskladajú strešný box. Ekonomicky najvýhodnejšiu trasu by si vybrala len necelá polovica opýtaných Talianov (49 percent).

* Prieskum uskutočnila agentúra Opinion Matters v apríli 2014. Zúčastnilo sa na ňom 5 711 respondentov v piatich európskych krajinách: Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku a Veľkej Británii.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár