Blondína s automatom

Baša 0

Tešila som sa a bola som hrdá, že mi do rúk zveria nové Volvo, no zabudla som sa pripraviť na jednu dôležitú maličkosť. Automatickú prevodovku. Ak by ma na ňu aj niekto chcel pripraviť, asi by som ho stopla so slovami „netreba, veď to snáď zvládnem aj sama“.

Keď to dokážu aj 16-ročné decká v USA, tak to určite nie je také zložité.

foto: ingImage

Prišla som si po autíčko na test, prevzala ho, nainštalovala autosedačku a zapla do nej moju malú, tak ako to robievam vždy. A keď teta z Volva odišla, začala som sa zorientovávať v interiéri.

Kurnik, toto má automatiku, čo s tým teraz???

Volať späť som ju nechcela, nechcela som pred ňou pôsobiť ako totálny amatér a aj tak vyzerala, že má naponáhlo.

Zavolala som mužovi, aby mi dal krátku inštruktáž s tým, že si to mám vyskúšať na parkovisku a keď to nepôjde, ísť domov na našom autíčku. A opäť raz som sa zaťala: Veď to pôjde. Okrem toho som vôbec nemala chuť prehadzovať autosedačku…

Tak som naštartovala a zaradila „D“.

Auto sa pohlo, ja som spanikárila a ľavou nohou stúpila na brzdu. Taký reflex. Strašne to trhlo – asi tak, ako keď niekto vo vlaku potiahne za ručnú… Od ľaku a bezmocnosti mi až slzy vyhŕkli. Nevadí, ideme znovu. Ovládala som sa a snažila sa nepanikáriť. V duchu som si hovorila „Prečo preboha chce toľko báb auto len s automatom, veď to je čistá hrôza…“Musela som pribrzdiť a cuklo nami opäť. Moje dieťa sa na mňa len začudovane dívalo.

A tak som si tak trhane jazdila po parkovisku

netušiac, že sa na tomto zvlášnom tanci celé osadenstvo z Volva príjemne zabáva 🙂

PánBožko, či osud však nie je taký krutý a zoslal mi anjela spasiteľa. Moja kamoška išla práve z práce a mne v tom zúfalom rozpoložení jej prítomnosť prišla naozaj ako dar z nebies.

„Jéj, ahoj Baši, to si ty? Akurát sme sa s kolegovcami bavili o tom, čo za blondína nám to tu zase jazdí :D“. Uľavilo sa mi, že nie som jediná prvo-s-automatom-jazdiaca cica pod slnkom 🙂

A Linda mi povedala tú najpodstatnejšiu vec „Zabudni na ľavú nohu!!! Buď držíš plyn alebo brzdu, nikdy nie oba naraz.“ Stal sa zárak, auto už neskákalo pri každom brzdení. Ešte stále som bola v strese, že pri krízovke zareagujem pudovo a dupnem ľavou na brzdu, no zvykla som si.

A teraz sa vždy teším, keď mám auto s automatikou, bo si len sedím a krútim volantom 🙂

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár