Multimac – novinka z Veľkej Británie

jarka 2

 Môcť posadiť tri deti do autosedačiek na zadné sedadlá je vo väčšine automobilov viac než komplikované. Viete si predstaviť, že by ste, napríklad do svojho Seatu Ibiza posadili deti štyri?

Firma Multimac z Veľkej Británie vyrobila lavicu, na ktorú sa zmestia až štyri deti. Montuje sa do druhej rady na zadné sedadlá vozidla. Lavica je vybavená štyrmi plnohodnotnými miestami na sedenie so samostatnými bezpečnostnými pásmi pre každé dieťa. Táto novinka sa prispôsobí deťom od 0 do 12 rokov s hmotnosťou do 36 kg. Okrem toho majú v ponuke aj lavicu pre tri deti, ktorá sa dá nainštalovať do menších vozidiel alebo kabrioletov.

Multimac predstavuje veľmi variabilný systém prepravy malých pasažierov, umiestniť v ňom môžete väčšie deti, ale aj malé bábätka, pre ktoré je však  potrebné dokúpiť samostatnú autosedačku. Ako píšu na stránke, inštalácia je pomerne jednoduchá a v ponuke majú tiež rôzne príslušenstvo.

Systém prešiel bezpečnostnými testami vo Veľkej Británii a Švédsku. Je certifikovaný a bol mu udelený medzinárodný patent. Konštrukcia je vyrobená zo špeciálneho hliníka, podpery sa pri náraze deformujú, aby absorbovali energiu.

Táto zaujímavá novinka sa zatiaľ predáva len vo Veľkej Británii a jej cena nie je najnižšia. Štvormiestna lavica vychádza 1 299 libier, trojmiestna
1 099 libier a detská škrupinová autosedačka 249 libier. Napriek tomu by  bolo toto riešenie pre mnohé rodiny dostupnejšie, ako kúpa nového väčšieho automobilu.

Zdroj: www.multimac.co.uk/home

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár