Peugeot Traveller VIP – Francúzsky ideál pre rodinu a hotely

Benjamín Mazanka 0

Peugeot Traveller je skvelá dodávka pre rodiny, ktoré majú počet detí väčší, ako je schopné pobrať klasické rodinné auto.

Problém u dodávok však často býva, že pôsobia viacmenej účelne. Peugeot Traveller vo výbave Business VIP takouto dodávkou jednoznačne nie je. Je v nej koža, ticho, a vďaka motoru so 177 konskými silami jazdí na dodávku naozaj slušne. To ako sa s ňou žije, som mal možnosť vyskúšať si tento týždeň.

Je to skutočne pekná dodávka,

a to je na nej ešte vidno použitie staršieho dizajnového jazyka značky. Traveller s vycerenými zubami by vyzeral úžasne. Čierna farba dodáva eleganciu a noblesu, aká sa od Business verzie očakáva.

Interiér zameraný najmä na komfort a veľa bábätiek

V interiéri možno taktiež pozorovať zameranie najmä na komfort a príjemnosť počas cestovania. Všetkých sedem sedadiel má kožené čalúnenie. So sedadlami možno manipulovať, sklápať aj otáčať, takže cestujúci sedia zoči voči a môže debatiť. Každé z piatich sedadiel vzadu má taktiež úchyty ISOFIX, takže auto je schopné pojať aj skutočne veľký počet bábätiek. Okrem toho majú zadní pasažieri možnosť rozložiť si stôl, ktorý sa nachádza medzi dvojicou sedadiel v druhom rade.

Na nočné cesty sa hodí príplatková dvojica panoramatických okien, zo strechy sú taktiež vyvedené a výduchy klimatizácie, aby nebol zanedbaný tepelný komfort zadných pasažierov. Komfort dodatočne vylepšujú elektricky posuvné dvere na oboch stranách. Ovládať ich možno tlačidlom v druhom rade, z miesta vodiča aj na kľúči od auta. Voliteľnou výbavou je aj nezávislé kúrenie Webasto, vďaka ktorému si auto pred jazdou vyhriať a vyraziť aj v zimných mesiacoch v príjemnom tepelnom komforte.

Batožinový priestor na naozajstnú batožinu

Výbornou vecou, najmä pri testovanej dlhej verzii Travelleru je zostávajúci batožinový priestor. Ktorý je proste masívny. Masívne sú aj jeho dvere, čo môže byť problémom najmä v podzemných garážach. Dvere majú rozlohu prístrešku a parkovacie miesto ledva stačí na zaparkovanie celého vozidla.

Uličkou medzi prednými sedadlami sa možno preniesť do prednej časti kabíny. V nej možno nájsť všetky požadované komfortné prvky. Sú tu vyhrievané sedadlá (taktiež elektricky nastaviteľné), automatická klimatizácia, chytré držiaky na poháre a veľké odkladacie priestory. Vodič má k dispozícii aj multifunkčný volant, na ktorom možno prepínať palubný počítač, ovládať hlasitosť, k dispozícii je aj hlasový asistent, ktorý však v našej krajine nefunguje.

Systémom, ktorý však zaujme najviac je GripControl. Vďaka tomuto systému je aj s pohonom predným kolies možné prejsť skutočne veľa. Na výber sú režimy blato, piesok, sneh a chvíľkovo je možne aj vypnúť trakčnú kontrolu.

Pod kapotou pracuje najsilnejší diesel z ponuky

 Je to motor 2.0HDI s výkonom 177 koní a 400Nm krútiaceho momentu. Spojený je s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Traveller s týmto motorom je naozaj slušným každodenným autom. Nemá problém zrýchľovať, predbiehať a s maximálnou rýchlosťou 190 km/h sa nestratí ani na diaľnici v prípade núdze. Vďaka 8 stupňovej automatickej prevodovke je aj pri diaľničnom tempe vo vozidle príjemné ticho, keďže motor si pradie na naozaj nízkych otáčkach. Počet prevodových stupňov má taktiež vplyv na spotrebu. Priemerne sa Traveller VIP pohybuje za 7.6-8 litrov dieselu na 100 kilometrov, čo je na tak obrovské a vybavené vozidlo skutočne slušný údaj.

Slušné manévrovanie, napriek veľkosti auta

Podvozok je pohodlný a plavný, čo je dôležité. S autom sa aj napriek jeho dĺžke slušne manévruje. Parkovacie miesto sa síce hľadá ťažšie, no s vojdením doň pomáha parkovacia kamera a senzory navôkol vozidla. Auto jazdí na úzkych pneu 215/60 R17, ktoré vyvolávajú jemné obavy zo stability, avšak kolesá sa dajú vždy vymeniť za širšie.

Peugeot Traveller je viacúčelové vozidlo s nádychom prémiovosti

Pre rodiny je absolútne ideálne. Mamička bude šťastná pretože sa v ňom jednoducho a rýchlo upevňuje detská sedačka, dobre sa doň nastupuje a pekne vyzerá. Otecko bude vysmiaty, že vďaka posuvným dverám už nehrozí, že ich manželka pri usádzaní dieťaťa otrieska o vedľajšie auto, okrem toho je na dodávku dostatočne dynamické, vďaka systému GripControl prejde terénom a aj pri plnom obsadení odvezie stále psa a fúru vecí.

Deti budú šťastné, pretože má vzadu poriadnu zástrčku, takže sa notebook rýchlo nabije, môžu sledovať oblohu pri jazde v noci a majú si kam odložiť pitíčko. Tie dospievajúce zase ocenia stolík pri výlete s kamošmi, alebo v prípade výletu s priateľkou fakt, že po sklopení všetkých sedadiel vznikne vlastne jedna veľká posteľ.

S cenou 48 420 eur síce nie je zrovna výhodný, ale to ani konkurenti, pričom motor 2.0HDI je výborný a spoľahlivý agregát.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár