Obľúbené auto mamičiek prichádza v novom outfite

Alexandra Húsková 0

Opel prichádza s vynoveným modelom obľúbeného rodinného auta. Zafira dostala nielen nový dizajn karosérie, ale zmenami prešiel aj interiér. Čo ponúkne svojim pasažierom?

Opel

Obľúbené auto pre rodiny

Odkedy Opel v roku 1999 zaviedol do segmentu kompaktných vanov svoj revolučný integrovaný systém siedmich sedadiel, modelový rad Zafira charakterizuje jedinečná kombinácia výnimočnej variability a optimálneho komfortu.

Doteraz Opel z neho predal približne 2,7 milióna kusov, hlavne rodinám a profesionálom, ktorí potrebujú priestranné a flexibilné vozidlo na pohodlné cestovanie na dlhé vzdialenosti.

„Dizajn prednej časti nového modelu Zafira preberá hlavné charakteristické prvky mnohokrát oceneného nového modelového radu Astra a zakotvuje ho v novom portfóliu značky Opel. Jeho ostré, precízne denné svetlá v profile dvojitého krídla vyjadrujú novú úroveň sofistikovanosti, ktorú reflektuje aj interiér s kompletne novo navrhnutým prístrojovým panelom a združeným prístrojom. Je rýdzejší, čistejší a ľahšie sa obsluhuje,“ povedal Mark Adams, viceprezident pre dizajn GM Europe.

Opel

Zafira novej generácie

Zafira novej generácie, ktorá sa onedlho bude dať objednávať a dodávať sa začne v septembri, sa neblysne iba všetkými dobre známymi prvkami svojich predchodcov ako systém sedadiel Flex7 ® certifikované ergonomické predné sedadlá AGR, integrovaný nosič na bicykle FlexFix ® alebo adaptívne tlmiče pruženia FlexRide – ale aj atraktívnym novým dizajnom karosérie a interiéru, ktorý zvýrazňuje priestrannú kabínu.

Pocit veľkorysého priestoru, ktorý nový model Zafira poskytuje, sa ešte zintenzívni ak je vozidlo vybavené príplatkovým panoramatickým predným oknom a strešným oknom. Vtedy predné okno siaha od kapoty motora až takmer po úroveň stredných stĺpikov (B) karosérie.

Vodič a spolujazdec tak majú ničím neobmedzený výhľad smerom dopredu a hore. Panoramatické strešné okno nadväzuje priamo na predné okno a siaha až po zadnú časť strechy. Tým sa vytvára svetlá a vzdušná atmosféra v interiéri.

Opel

Nový kokpit pre šoféra

V interiéri Zafira novej generácie prichádza s úplne novým kokpitom a združeným prístrojom, ktoré využitím kompletné nového, jednodielneho dizajnu vytvárajú prostredie s optimálnym výhľadom dopredu a ľahkou dosiahnuteľnosťou ovládacích prvkov.

Monitor systému infotainmentu, ktorý býva tradične situovaný v hornej časti stredovej konzoly, nahradil nižšie umiestnený dotykový monitor, ktorý umožnil vypustenie mnohých fyzických ovládacích tlačidiel. Spínače sú teraz precízne integrované do celkového dizajnu.

Dotykový monitor s uhlopriečkou 17,8 cm (7 palcov), ktorý lemuje lesklý kovový rámik v tvare písmena U, je vyhotovený v kvalite inšpirovanej špičkovými tabletmi.

Nový, trojrozmerne modelovaný volant s malým krytom efektívne zloženého airbagu má nielen elegantný vzhľad ale aj výrazné ergonomické prednosti.

Opel

Dokonalé spojenie

Nechýba ani najmodernejšia konektivita. Systémy infotainment Opel IntelliLink najnovšej generácie s funkciami Apple CarPlay a Android Auto na integráciu smartfónu spolu s telematickými službami Opel OnStar (vrátane 4G/LTE Wi-Fi hotspotu) zaručujú optimálnu konektivitu a online spojenie s priateľmi alebo rodinou počas jazdy.

Okrem toho Opel zavádza do segmentu kompaktných vanov adaptívne reflektory Adaptive Forward Lighting LED – čím sa Zafira novej generácie stáva komfortnou cestovnou lóžou pre vodiča a všetkých spolujazdcov.

  • Online: Nové systémy infotainmentu s integráciou mobilného telefónu a hotspotom
  • Komfortné: Nový ergonomický kokpit a variabilné sedadlá na spôsob lóže až pre sedem osôb
  • Inovatívne: Nové reflektory Adaptive Forward Lighting LED premenia noc na deň.
  • Charakteristické: Modelovaná chrómovaná lišta s logom a denné svetlá v profile dvojitého „krídla“
Opel

Dodávka s úložnými priestormi

Inteligentné úložné riešenia No Zafira novej generácie poskytuje viac ako „iba“ extrémne pohodlný spôsob cestovania. Cestovná lóža môže slúžiť aj ako malý dodávkový automobil.

V 5-sedadlovej konfigurácii má Zafira základný objem batožinového priestoru (podľa normy ISO 3832) 710 l, ktorý sa dá sklopením sedadiel v druhom rade zväčšiť až na 1860 litrov.

Okrem toho má posádka k dispozícii vyše 30 odkladacích možností, vrátane už spomínanej stredovej konzoly FlexRail®. Za príplatok sa dá objednať aj praktický nosič na bicykle FlexFix®.

Integrovaný systém sa dá vysunúť zo zadného nárazníka ako zásuvka a uvezie až štyri bicykle. Pretože nosič sa dá aj sklopiť, prístup do batožinového priestoru je možný aj s naloženými bicyklami.

Opel

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár